Jedáleň – miesto, kde sa stretáva celá rodina

Jedáleň – miesto, kde sa stretáva celá rodina

Reklamný článok - 18. marca 2017 - 3529. zobrazení

Chvíle strávené v kruhu svojej rodiny si užívame o to viac. Čas rýchlo uteká a ani si nestíhame uvedomovať, ako nám roky pribúdajú. Kedysi bolo pravidlom, že si celé rodiny sadali k jedálenským stolom a vychutnávali si jedlo pripravené čisto len z domácich surovín. Dnes sa rodiny len málokedy stretnú v kompletnej zostave. Maximálne tak na Vianoce. Ako si ale zariadiť jedálenské priestory, aby ste sa v nich cítili príjemne? Poradíme si.

Pekne prestretý stôl

Súlad a kvalita materiálu

Aby chvíle, ktoré strávite s rodinkou v jedálni boli čo najpríjemnejšie, je pochopiteľné, že si k jedálenskému stolu budete vyberať pohodlné jedálenské stoličky. Drevené, kovové alebo celé čalúnené. Každému bude vyhovovať niečo iné. Pri výbere stoličiek však zohľadňujte farebný odtieň samotného jedálenského stola. Keď je váš masívny jedálenský stôl vyrobený z čerešňového dreva, automaticky aj vaše jedálenské stoličky musia byť vyrobené z rovnakého dreva. V žiadnom v prípade nekombinuje rôzne materiály – napr. kov s drevom a podobne. Okrem toho nikdy nešetrite na zariadení jedálne, najmä na tom najzákladnejšom – na stole a stoličkách. Na nekvalitnom nábytku vám môžu po čase robiť problémy zhrdzavené tesnenia, ktoré budete musieť časom vymeniť za nové tesnenia.

 pohodlné jedálenské stoličky

Pekne prestretý stôl

Najmä na Vianoce zažíva jedálenský stôl najväčší nápor. Prehýba sa pod množstvom dobrôt, ktoré sú pripravené s láskou. Aby však stôl vynikol, odporúčame vám prestierať behúne na stôl vo farbách, v akých máte ladenú ostatnú výzdobu + zladiť to s farbou stien. Behúne pomáhajú chrániť povrch jedálenského stola pred nečistotami a pred poškriabaním.

vianoce

Doplňujúci nábytok

V jedálni by ste okrem masívnych jedálenských stolov a stoličiek mali nechávať priestor na príborník; na vitríny, v ktorých budete mať uložené sklenené poháre a na komodu, v ktorej budete mať uskladnené servítky alebo aj spomínané behúne na stôl. Jedáleň bude spolu s týmto doplňujúcim nábytkom pôsobiť priam skvostne.

chuť do jedla

  • Kategórie

Podobné články