„Strom zjedol bicykel“

Redakcia - 9. apríla 2015 - 4241. zobrazení

„Chlapec nechal svoj bicykel opretý o strom, keď sa v roku 1914 vracal z prvej svetovej vojny. Nikdy sa však preňho nevrátil. Strom nemal inú možnosť, len rásť okolo jeho bicykla. Bicykel bol zrastený so stromom neuveriteľných 98 rokov.“ Toľko legenda.

Ľudia tento zaujímavý úkaz nazvali ako „strom zjedol bicykel“. Tento bicykel bol dlhé desaťročia kuriozitou a vyhľadávanou destináciou turistov a fotografov z celých Spojených štátov amerických. Berkeley Breathed dokonca napísal o tomto mysterióznom bicykli poviedku pre deti.

bicycle-tree
Zdroj foto: (link)

Fotografia je reálna, ale príbeh je falošný. Napriek mnohým pochybnostiam bol tento bicykel identifikovaný a bola potvrdená aj jeho pravosť. V roku 1954 osemročný Don Puz žijúci na malom ostrove Vashon v americkom štáte Washington, dostal ako darček bicykel. Chlapec s ním nebol spokojný – bicykel bol pre neho príliš malý a navyše vyzeral trochu dievčensky. Raz, keď sa išiel bicyklovať do lesa, nechal ho tam opretý o strom a svojej matke povedal, že ho stratil.

bicykel-v-strome
Zdroj foto: (link)

Tento starý bicykel bol v tejto oblasti opustený od roku 1954. Bicykel, ktorý bol zakliesnený v strome rástol spolu so stromom, ktorý ho zdvihol do výšky cca 2m a dostal sa tak do nešťastnej pozície v akej ho môžete vidieť dodnes.

  • Kategórie

Podobné články