Študenti z celého sveta budú navrhovať bytové domy v Madride

Študenti z celého sveta budú navrhovať bytové domy v Madride

Tlačová správa - 4. novembra 2016 - 2420. zobrazení

Spoločnosť ISOVER vyhlasuje 13. ročník medzinárodnej súťaže Multi-Comfort House Student Contest (MCHSC), v ktorej študenti architektúry každoročne navrhujú inovatívne a energeticky efektívne riešenia reálnych zadaní na celom svete. Tento rok  budú tímy z celého sveta navrhovať novú tvár dvoch bytových domov v madridskej štvrti Gran San Blas. Najprv však musia očariť odbornú porotu v Národnom kole. Projekty by mali  odovzdať najneskôr do 10. apríla 2017.

dvoch bytových domov v madridskej štvrti Gran San Blas

Príležitosť pre každého, kto chce dosiahnuť viac

Súťaž je určená pre študentov architektúry, pozemného staviteľstva i iných odvetví stavebníctva a architektúry a jej cieľom je popularizovať energetickú efektívnosť v stavebníctve. Študentské riešenia by mali byť zamerané na tepelný komfort, akustiku, vzhľad, a čistý vzduch v interiéri,“ vysvetľuje  Vladimír Balent, odborník na energeticky efektívne stavby zo spoločnosti Isover. Okrem zaujímavej finančnej odmeny, ktorá čaká na víťazov medzinárodného kola, je účasť v súťaži aj výbornou príležitosťou pre každého študenta. „Je to vynikajúca príležitosť stretnúť kolegov z celého sveta a zistiť, ako nad rovnakým zadaním uvažujú študenti z iných krajín a iných škôl,“ hovorí bývalý účastník súťaže Ing. arch. Marián Lucký, víťaz medzinárodného kola v roku 2011.

Madridské zadanie

Víťaza národného kola vyberie odborná porota

Súťažné tímy musia podklady v predpísanej forme odovzdať tajomníčke súťaže, architektke Eve Vojtekovej z bratislavskej Fakulty architektúry, najneskôr 10. apríla 2017. Porota o víťazoch rozhodne o dva dni neskôr, 12. apríla 2017. Zapojiť sa môžu študenti zo všetkých ročníkov. V porote sa okrem pedagógov z najprestížnejších vedeckých pracovísk či zástupcov firmy každoročne stretávajú aj zvučné mená slovenských architektov ako Andrej Alexy či Ľubomír Závodný, samozrejmosťou sú hlasy odborníkov z časopisov ASB či Eurostav. Tímy, ktorým sa podarí národnú porotu presvedčiť, budú ocenené a postupujú do medzinárodného kola.

sídlisko madrid

Madridské zadanie je na tepe doby

Kým účastníci predošlého, 12. ročníka študentskej súťaže navrhovali udržateľnú architektúru v bieloruskom meste Brest, tento rok sa budú venovať zadaniu zo slnečného Španielska. „Študenti majú priniesť energeticky efektívne riešenie pre dve budovy v mestskom priestore, ktoré budú v súlade s kritériami projektu rekonštrukcie Madridu (projekt MAD – RE) a s klimatickými, regionálnymi a socio-ekonomickými podmienkami, typickými pre toto mesto,“ vysvetľuje Vladimír Balent tohtoročné zadanie. „V roku 2016 sa do národných kôl zapojilo
1 600 študentov, o víťazstvo súťažilo 54 študentských tímov z 23 zúčastnených krajín,“
dodáva.

madrid

Dôležité dátumy

Termín prihlásenia prác do národného kola:                        10. Apríla 2017

Vyhodnotenie národného kolo študentskej súťaže:             12. Apríl 2017

Medzinárodné kolo v Madride:                                             od 31. mája do 2. júna 2017

Medzinárodné kolo v Madride

Krajiny, v ktorých ISOVER organizuje národné kolá:

Bielorusko Fínsko Litva Slovinsko
Belgicko Francúzsko Nemecko Veľká Británia
Bulharsko Juhoafrická republika Poľsko Španielsko
Chorvátsko Kazachstan Rusko Turecko
Česká republika Kirgizsko Rumunsko Ukrajina
Estónsko Lotyšsko Slovensko

 

Kontaktné osoby pre Slovensko:

  • Vladimír Balent: vladimir.balent@saint-gobain.com
  • Eva Vojteková: vojtekova@fa.stuba.sk

Viac o podmienkach súťaže na www.isover-students.com

  • Kategórie

Podobné články