Štýlová prístavba „Detského kútika“

Štýlová prístavba „Detského kútika“

Reklamný článok - 5. marca 2015 - 7443. zobrazení

Austrálske štúdio Mihaly Slocombe rozšírilo vinohradnícky dom o detskú izbu, ktorá je postavená zo vzorovaných dosiek a obsahuje sklopný systém pod ktorým sa nachádzajú okná. Tieto dosky resp. obloženie je vyrobené z eukalyptového dreva.

vinohradnicky-dom

Architekt Mihaly Slocombe vytvoril „Detský kútik“ ako prístavbu k vinohradníckeho domu v Morningtone Peninsule, ktorý sa nachádza na juhozápade Melbourne.

detsky-kutik

Na 59 štvorcových metroch sa rozprestiera spálňa, hracia izba a kúpeľňa pre deti.

detska-kupelka

Vnútorný priestor je obložený svetlou preglejkou a podlaha je z lešteného betónu. Dlhá, drevená lavica pod oknami lemuje prechod medzi spálňou a herňou.

detske

Architekti čerpali inšpiráciu na vytvorenie „Detského kútika“ zo samotného prevedenia boxov, ktoré slúžia na pestovanie rastlín a kvetov. Konečnou inšpiráciou im bol vzor týchto boxov, ktoré použili pri obložení vonkajšej časti novopostaveného „Detského kútika“.

australsky-dom

„Chceli sme vytvoriť priestrannú miestnosť, ktorá by nepôsobila rušivo v záhrade. Je to interpretácia predstavivosti nášho vlastného detstva zrealizovaného do detského kútika, ktorý je charakteristický svojou hravosťou, divadelnou noblesou, tajomnosťou a majestátnosťou“, vysvetľujú architekti.

vinohradnicky-dom-australia

Architekt: Mihaly Slocombe     Foto: Emma Cross     Zdroj: Dezeen

  • Kategórie

Podobné články