Fototapeta - Vlna budúcnosti

Nebavia vás holé steny? Skúste 3D tapety

Redakcia - 24. októbra 2020 - 2925. zobrazení

Máte v byte voľnú stenu? Chce to niečo originálne, čo izbu zútulní a rozžiari zároveň. Obrazy ste už pozerali. Sú pekné a dokázali by ste si vybrať, ale nie je to ono. Zamerajte sa na 3D tapety. Bývanie príjemne oživia a dodajú mu netradičný rozmer. Netreba sa ich báť.

Fototapeta - Knižnica snov
Zdroj: Dovido

Menia atmosféru priestoru

3D tapety tvorí špeciálna technológia, ktorá dodá aj tým najvšednejším priestorom nový rozmer. Opticky ho rozšíri alebo predĺži, podľa toho, akú 3D tapetu si vyberiete a ako ju na stenu nalepíte. Jej motív zmení dizajn a atmosféru celého priestoru. 3D tapeta v celej svojej kráse najviac vynikne, keď jej doprajete dostatok svetla a priestoru.

Fototapeta - Lunárna pasáž
Zdroj: Dovido

Potrebujú vyniknúť

Keď uprednostňujete množstvo nábytku s dekoráciami, 3D tapeta pre vás nebude to pravé. Nevynikne ani ona, ani nábytok, ktorý sa vám páči. Veľa výrazných prvkov v jednej miestnosti nerobí dobrý dojem. Pri pohľade na 3D tapety môžete mať pocit, že motív, ktorý ste si vybrali, zo steny vychádza a priestor zmenšuje. Aj preto sa s ich uplatnením stretávame najmä v skromnejšom, minimalistickom štýle.

Fototapeta - Mechanická symetria
Zdroj: Dovido

3D tapety namiesto obkladu

Páčia sa vám drevené obklady a kameň, ale nie ste si istí, či na tom budete rovnako o 5 či 10 rokov? Využite možnosti, ktoré 3D tapeta ponúka. Vyberte si 3D imitáciu dreva alebo kameňa, ktorý vás najviac osloví. Jej nalepenie zvládnete aj sami. Žiadnych majstrov k tomu nepotrebujete. Keď zatúžite po zmene, tapetu vymeníte oveľa rýchlejšie, ako klasický drevený či kamenný obklad a zmena nebude ani tak finančne náročná.

Fototapeta - Drevo na kúrenie
Zdroj: Dovido

Ako pestovať zamiokulkas v interiéri?

Viete, ako pestovať zamiokulkas? Aké podmienky na pestovanie sú pre zamiokulkas ideálne? Vedeli ste, že sa jedná o jedovatú izbovú rastlinu?

Zamiokulkas

Uplatnenie v domácnosti

Detskú izbu oživíte 3D tapetou s obľúbenou postavičkou vašej ratolesti. Prispôsobte ju zariadeniu miestnosti a z izby vytvorte malé detské kráľovstvo, v ktorom bude mať dieťa svoje útočisko. Pri výbere 3D tapety do spálne majte na mysli, že je to izba, do ktorej si chodíte oddýchnuť. Zamerajte sa na prírodné motívy, pri ktorých na chvíľu zabudnete na celý svet a neoddýchne si len vaše telo, ale aj myseľ.

Fototapeta - Staré borovicové drevo
Zdroj: Dovido

3D tapety s jemnejšími a abstraktnými vzormi nájdu svoje uplatnenie najmä v obývačke. Dodajú jej elegantný šmrnc. Pre odvážnejších, ktorí radi experimentujú, sú v ponuke aj motívy veľkých a rušných miest, či historických pamiatok. O tom, aký motív sa stane ústredným prvkom izby, do ktorej ju umiestnite porozmýšľajte skôr, ako začnete priestor zariaďovať. Ušetrí vám to veľa času, nervov a peňazí.

Fototapeta - Jeleň v jesennej prírode
Zdroj: Dovido

Uplatnenie v komerčných priestoroch

Urobte z 3D tapety prvok, vďaka ktorému si vás zapamätajú. Niekedy stačí naozaj málo, aby vaša kaviareň či kancelária dostala punc inakosti a ostatným ľahšie utkvela v pamäti. Vytvorte si interiér, ktorý reprezentuje váš pohľad na svet a s pomocou 3D tapety urobte experiment, ktorého sa ostatní boja.

Zdroj textu a obrázkov: Dovido s.r.o.

  • Kategórie

Podobné články