5 užitočných rád pri výbere bezpečnostných dverí

Ako vybrať bezpečnostné dvere?

Redakcia - 19. februára 2020 - 6383. zobrazení

Superlatívy spájané s využitím bezpečnostných dverí nie sú iba pútavými reklamnými sloganmi. Tie najkvalitnejšie modely chránia vašu domácnosť po každej stránke, no k dosiahnutiu tohto cieľa sa dopracujete iba správnym výberom. V dnešnom článku vám poradíme ako vybrať bezpečnostné dvere.

Ak majú bezpečnostné dvere splniť svoju úlohu, musia disponovať maximálnou odolnosťou, elegantným dizajnom, praktickým využitím a najvyššou možnou kvalitou. To sa však podarí, len ak nájdete správny model vhodný priamo pre vašu domácnosť. K tomu vám pomôže aj týchto 5 osvedčených rád podporujúcich rozhodovanie pri výbere. Ako vybrať bezpečnostné dvere sa dozviete v nasledujúcej časti…

Ako vybrať bezpečnostné dvere

Náš TIP na kvalitné bezpečnostné dvere

Masonite

Bedex

Masonite

Ako vybrať bezpečnostné dvere
Hodnotenie

Cena: od 450.00 €

Ako vybrať bezpečnostné dvere
Hodnotenie

Cena: od 650.00 €

Ako vybrať bezpečnostné dvere
Hodnotenie

Cena: od 350.00 €

Ako vybrať bezpečnostné dvere? Nezabudnite na…

Sledujte bezpečnostnú triedu modelu

Základom pri výbere dverí je sledovanie konkrétnej bezpečnostnej triedy. Od nej závisí miera ochrany, takže čím vyššia trieda, tým vyššia záruka nezdolateľnosti dvier, s čím však rastie aj cena. V príbytkoch sa využíva 3. a 4. trieda, no to ešte nie je maximum, nakoľko bezpečnostné zložky využívajú aj 5. a 6. triedu s niekoľkonásobne vyššou cenou.

Zlaďte bezpečnostné triedy dverí a zámku

Sledovanie bezpečnostnej triedy sa neodporúča len pri samotných dverách, zohľadniť by ste ju mali aj pri výbere zámku. Ideálne je kúpiť zámok s rovnakou bezpečnostnou triedou ako dvere a potom sa celá montáž automaticky zosynchronizuje tak, aby zaistila maximálnu možnú bezpečnosť.

Ako obnoviť staré dvere?

Viete ako renovovať staré dvere? Na čo všetko by ste nemali zabudnúť a čo všetko budete potrebovať? Prečo je staré dvere dobré renovovať?

Obnova starých dverí

Nestačia len dvere, chce to kvalitné zárubne!

Napriek všetkým výhodám sa s bezpečnostnými dverami spája jeden mínus. Ten sa týka potreby mať vhodné zárubne, nakoľko takéto dvere sa nemôžu namontovať hocikde. Preto sa budete musieť obetovať a pretrpieť drobnú rekonštrukciu, no za výsledok to bude určite stáť.

Zohľadnite zvukovú izoláciu a ohňovzdornosť

Skôr než dvere definitívne kúpite, zistite si o nich všetko podstatné. Kľúčovými vlastnosťami je aj schopnosť zvukovej izolácie a miera ohňovzdornosti. Pri tých najkvalitnejších modeloch sa sledujú aj tepelno-izolačné vlastnosti a šanca podporiť výberom daného modelu znižovanie spotreby energie.

Ako vybrať bezpečnostné dvere

Montáž zverte skúsenému odborníkovi

Päticu užitočných rád podporujúcich správny výber nových bezpečnostných dverí môžeme uzavrieť odporúčaním osloviť odborníka schopného zvládnuť celú montáž. Bezpečnostné dvere totiž nestačí len osadiť na pánty, ich montáž je o niečo zložitejšia. No skúsený odborník to vrátane výmeny zárubní zvládne za pár hodín, a potom už môžete nové dvere naplno využívať.

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články