Vonkajšie vianočné osvetlenie

Vonkajšie vianočné osvetlenie: Podľa čoho vyberať?

Reklamný článok - 21. decembra 2019 - 8288. zobrazení

Sviatky radosti, pokoja a rodinnej pohody prichádzajú. Po roku nás opäť čakajú Vianoce, s ktorými sú späté chutné vianočné jedlá, štedré darčeky a farebná vianočná výzdoba. Tá môže byť akokoľvek pestrá a drahá, no ak jej bude chýbať vonkajšie vianočné osvetlenie, vaše Vianoce sa nerozžiaria naplno.

Vonkajšie vianočné osvetlenie je bežnou súčasťou vianočnej výzdoby a dopyt po ňom rastie z roka na rok. S týmto trendom prichádza na trh stále viac predajcov, ktorí zákazníkom ponúkajú najmodernejšie vonkajšie vianočné osvetlenie s novými farbami a rôznymi svetelnými efektami.

Vonkajšie vianočné osvetlenie

No nie je všetko zlato, čo sa blyští. Preto si pred kúpou položte otázku, aké vianočné osvetlenie sa najviac hodí k vášmu domu? Bude mať požadovanú kvalitu a dlhodobú životnosť?

Podľa čoho vyberať vonkajšie vianočné osvetlenie?

 • Typ – Pri kúpe si môžete vybrať z viacerých druhov vonkajšieho vianočného osvetlenia. Súčasným trendom sú najmä dlhé svetelné reťaze a tzv. svetelné závesy na okná, strechu alebo terasu. Čoraz viac majiteľov využíva svetielkujúce doplnky imitujúce sobov, Mikulášov alebo anjelov. Novinkou sú blikajúce LED cencúle, ktoré sa inštalujú na strechu.

 • Efekty – Najpredávanejším vonkajším vianočným osvetlením je to, ktoré využíva LED žiarovky. Práve tie sa postarajú o lepší vizuálny efekt a možnosť využívať pri vonkajšom vianočnom osvetlení viaceré moderné efekty od blikania až po obrazotvorné svetelné úkazy.

 • Cena – Kľúčovým faktorom pri kúpe vonkajšieho vianočného osvetlenia je cena. Snaha ušetriť by však nemala byť na úkor kvality a životnosti. Tie najkvalitnejšie produkty sú vo väčšine prípadov drahšie, no odmenou za to je viacero režimov svietenia a hlavne úspora za spotrebu energie.

 • Výrobca – Ak spomíname kvalitu a životnosť, tu by sme mali hľadať aj podľa značky. Každý dobrý výrobca vonkajšieho vianočného osvetlenia poskytne kupujúcim záruku, na ktorú sa môžu spoľahnúť v prípade akýchkoľvek problémov s jeho funkčnosťou. Tá zvykne chýbať pri osvetlení, ktoré je predávané na tržniciach alebo na jarmokoch.

Náš TIP na vonkajšie vianočné osvetlenie

Solight LED

Profi LED

Blumfeldt LED

Vonkajšie vianočné osvetlenie
Hodnotenie

Cena: od 18.99 €

Vonkajšie vianočné osvetlenie
Hodnotenie

Cena: od 22.50 €

Vonkajšie vianočné osvetlenie
Hodnotenie

Cena: od 45.90 €

O kvalite osvetlenia viac napovie štítok s popisom

Aj vonkajšie vianočné osvetlenie môže mať svoj špecifický certifikát. V tomto prípade je ním štítok s priloženým popisom, ktorý zákazníkom odhaľuje, s akým produktom sa stretávajú. Informácie na ňom označujú kvalitu výrobku a poskytujú najdôležitejšie údaje o parametroch osvetlenia a jeho výrobe. 

Vonkajšie vianočné osvetlenie

Čo všetko sa dozviete o vianočnom osvetlení zo štítku?

 • čísla o napätí a príkone osvetlenia
 • informácie o odolnosti voči vode
 • označenie úsporného osvetlenia
 • spotrebu energie vo Wattoch
 • výrobné číslo a krajinu pôvodu
 • v prípade svetelných reťazí aj celkovú dĺžku

interactive connectionVianočné osvetlenie, ktoré je vhodné na využívanie v exteriéroch, sa musí označovať ako IP. Produkty, ktoré toto označenie nemajú, sa z bezpečnostných dôvodov vonku používať nesmú.

Certifikované osvetlenie zákazníkovi garantuje...

 • bezpečnosť pri používaní
 • kompaktnosť so zdrojom
 • spoľahlivosť a trvácnosť
 • oku neškodné osvetlenie
 • vysoký výkon pri iluminácii

Pár tipov pre praktické vianočné darčeky do domácnosti

Viete, ktoré praktické vianočné darčeky potešia každého? Predsa tie, ktoré vyzerajú štýlovo a majú praktické využitie. Nájdete ich v článku.

praktické vianočné darčeky

Pri výbere hľadajte úsporné vonkajšie vianočné osvetlenie

Keďže vianočné osvetlenie zvyknete mať zapnuté po celé noci, otázka úspory energie je na mieste. Najšetrnejšie sú vianočné LED svetlá, ktoré môžu znížiť celkové náklady aj o 50 %. Ešte výhodnejšie, no zatiaľ dosť slabo dostupné, je solárne vianočné osvetlenie, s ktorým za spotrebu energie nezaplatíte nič. Navyše, jeho prevádzka nevyžaduje káble ani prípojky.

interactive connectionUžitočný tip na záver: Skôr, než si vonkajšie vianočné osvetlenie zakúpite, nezabudnite si ho rovno v predajni vyskúšať. Takto nezistíte len to, či je plne funkčné, ale aj to, akými farbami a efektmi rozžiari dom a okolitý exteriér.

Text: Róbert Bosák

 • Kategórie

Podobné články