Ako využiť slnečnú dovolenku na Slovensku začiatkom októbra?

Tipy na ubytovanie v lokalite Demänovská dolina

Banská Štiavnica: Historický klenot v srdci Štiavnických vrchov

Botany Park Bojnice – Botanická záhrada plná kaktusov a sukulentov

5 dôvodov, prečo navštíviť Topoľčianky

Slovensko

Slovensko. Krajina malá, no predsa taká bohatá. Jej bohatstvom je vzácne kultúrne a architektonické dedičstvo, ktoré má neoceniteľnú historickú hodnotu. Tá pozostáva z cenných pamiatok a historických budov, ktoré formovali a menili obraz našej krajiny.

Kultúrne a architektonické dedičstvo Slovenska má mnoho podôb. Domáci aj zahraniční návštevníci sa v jednotlivých regiónoch stretnú so starou meštianskou zástavbou, tradičnou ľudovou architektúrou aj unikátnymi typmi príbytkov, ktoré sú vzácnou raritou. V zozname pozoruhodných diel nechýbajú ani majestátne hradné sídla, pamätníky zasvätené velikánom dejín či medzinárodne oceňované technické stavby. Aj tým je výnimočné Slovensko.

Obraz Slovenska v premenách doby vytvorený pamiatkami a unikátnymi stavebnými dielami prispieva k formovaniu generácií žijúcich na našom území. Ochrana a zveľaďovanie tohto dedičstva umožní spoznávať život a zvyky našich predkov prítomné v mestách a vidieckych sídlach od východnej hranice až po Dunaj aj budúcim generáciám.