Renovácia domu

Rekonštruujete? Týmto starým materiálom môžete ľahko vdýchnuť nový život!

Reklamný článok - 25. apríla 2024 - 343. zobrazení

Počas rekonštrukcie vzniká množstvo stavebného odpadu, ktorý treba odniesť na zberný dvor. Nejde však o jedinú možnosť. Najmä, ak sa snažíte o „zero waste“ rekonštrukciu, mali by ste vedieť, ako môžete niektorým starým veciam a materiálom vdýchnuť nový život. Staré rámy okien, časti plota alebo napríklad aj zvyšky plávajúcej pohľady. Zrejme by vám ani nenapadlo, ako sa všetky tieto materiály, ktoré by ste inak vyhodili, dali ešte využiť!

Zvyšky starého plotu nevyhadzujte

Starý drevený plot sa dá zužitkovať na tisíce spôsobov. Drevené laty stačí trochu opracovať, nalakovať a razom sa z nich môže stať nová polička v záhradnom domčeku, kŕmidlo pre vtáky alebo napríklad aj vitrínka vo vintage štýle. Popustiť uzdu fantázii môžete aj vtedy, ak namiesto starého drôteného plotu uprednostníte garazove brany Presov. Čo ale so zvyšným pletivom? V takom prípade máte už po jednoduchom opracovaní v rukách drôt, ktorý naviniete a uložíte ho do dielne. Pri troche šikovnosti sa s kovovým drôtom dajú robiť doslova zázraky.

Rekonštrukcia domu

Staré okná nemusia putovať do zberného dvora

Zužitkovať staré okná pre domácich majstrov určite nebude žiadna výzva! Zo starých okenných rámov môžete vytvoriť krásne vitríny a poličky. Ak sa vám podarí zachovať sklenú plochu, poslúžiť môže ako základ pre jednoduchý konferenčný stolík, alebo napríklad aj podomácky vyrobený svietnik. Ak sa nebojíte trochu experimentovať, skúste zo starého okna spraviť malú fotogalériu! Ako na to? Nastrihajte čiernobiele fotografie a naaranžujte ich na sklenú tabuľu. Stačí už iba nainštalovať osvetlenie zo zadnej strany kochajte sa nostalgickými zábermi.

Časti starej podlahy si ešte nájdu uplatnenie

Čakala vás v rámci rekonštrukcie pokládka plávajúcej podlahy? Tak tú starú ešte možno nemusíte vyhadzovať! Časť starej laminátovej podlahy sa dá ešte po demontovaní a narezaní do požadovaného rozmeru rôzne zužitkovať. Staré časti podlahy tak môžu ešte poslúžiť napríklad ako rám pre obrazy, prípadne ako rôzne dekoratívne predmety. Veľmi dobre budú ale pôsobiť aj ako vnútorné orámovanie okenných výklenkov, stačí pod dosky naniesť dostatok montážnej peny a pripraviť si presne vyrezané diely.

  • Kategórie

Podobné články