Ako na výber sedačky - Expedo

Ako na výber sedačky, aby vám vydržala roky?

Reklamný článok - 21. septembra 2020 - 1647. zobrazení

Pohovka je stredobodom každej obývačky. Poskytuje miesto pre odpočinok, spoločné chvíle s rodinou aj večery s priateľmi. Musí byť preto nielen pohodlná, ale tiež vyrobená z kvalitných materiálov. Ako vybrať takú, ktorá padne vašej obývačke na mieru a bude ju zdobiť dlhé roky?

Poťah rohovej sedačky vyberajte nielen podľa dizajnu, ale predovšetkým materiálu. Nech už vám doma behajú malé deti, psy alebo mačka, poťah by mal byť príjemný na dotyk, odolný a ľahko umývateľný. Pri výbere sedačky sa tak okrem veľkosti a dizajnu zaujímajte aj o samotný poťah, medzi zďaleka najodolnejšie materiály patria textilné a tie z umelej kože.

Textílie rozžiaria obývačku farbami

Netkané textílie sú oderuvzdorné, nezatrhávajú sa a pomerne jednoducho sa čistia. Ďalším nesporným plusom tohto materiálu je nekonečné množstvo prevedení – od decentných neutrálnych odtieňov po pestrofarebné vzory. Na Expedo.sk si môžete z desiatok farebných prevedení vybrať pohovku, ktorá vašej obývacej izbe padne ako uliata. Českí zákazníci môžu vyberať na Expedo.cz. Pri výbere si okrem zloženia látky všímajte aj jej gramáž. Čím vyššia bude, tým dlhšie si textília uchová svoj vzhľad.

Ekokoža: Nadčasový luxus pre každého

Ekokoža je v slovenských domácnostiach čím ďalej tým obľúbenejšia. A nie je sa čomu čudovať. Od pravej kože je takmer nerozoznateľná, je ale lacnejšia, ekologickejšia a tiež lepšie priedušná. Sedačky z ekokože dodajú interiéru štipku luxusu a perfektne zapadnú ako do obývačky inšpirovanej Škandináviou, tak do toho ladeného v duchu minimalizmu či populárneho industrializmu. Materiál je navyše odolný a vydrží vám celé roky. Jedinou nevýhodou pre niekoho môže byť studený povrch ekokože, ktorý síce v lete privítate, no v zime sa na sedačke bez hrejivej deky nezaobídete.

Ako zlikvidovať ploštice?

Viete, ako účinne zlikvidovať ploštice? Ako spoznať štípance od ploštíc? Kde sa ploštice v bytoch a rodinných domoch najčastejšie vyskytujú?

Ploštica posteľná

Ako sa starať o poťah sedačky

Aby si sedačka uchovala svoju krásu, potrebuje nielen kvalitný poťah, ale samozrejme aj štipku starostlivosti. Aspoň raz za rok ju zverte do rúk profesionálov, ktorí ju dôkladne vyčistia a naimpregnujú špeciálnym prípravkom. Bežné škvrny sa potom snažte vyčistiť vždy ihneď po ich vzniku, stačí si vziať k ruke vlhkú utierku, krúživými pohybmi poťah jemne drhnúť a zbytky vody nechať vsiaknuť do papierovej utierky.

  • Kategórie

Podobné články