Kancelárske kreslo

Ako si vybrať kancelárske kreslo?

Redakcia - 19. augusta 2019 - 2204. zobrazení

Kvalitné kancelárske kreslo je dôležité nie len pre vašu chrbticu, ale aj pracovný výkon. Pohodlné a zdravé sedenie totiž ovplyvňuje aj psychiku. Práca v kresle, v ktorom sa cítite príjemne, ide oveľa viac od ruky. Poradíme vám, ako si vybrať to správne kancelárske kreslo pre vašu kanceláriu.

Pre zdravé sedenie…

Nesprávna poloha chrbta, ale aj celého tela počas niekoľkých hodín práce za počítačom môže z dlhodobého hľadiska viesť k rôznym zdravotným problémom. Okrem zvýšenej únavy to sú bolesti krku, samotného chrbta, ale aj nôh. Ak máte predispozície k tvorbe kŕčových žíl, nesprávne sedenie môže spôsobiť zhoršenú cirkuláciu krvi v tele, čo má za následok práve tvorbu kŕčových žíl. Najdôležitejším parametrom pri výbere kancelárskeho kresla je preto jeho kvalita a ergonomické vlastnosti.

Kancelárske kreslo

Náš TIP na kvalitné kancelárske kreslo

Tempo Kondela

Antares

Antares

Kancelárske kreslo - Tempo Kondela
Hodnotenie

Cena: od 139.00 €

Kancelárske kreslo - Antares Ergohuman
Hodnotenie

Cena: od 453.00 €

Kancelárske kreslo - Antares 1850 Syn Omnia
Hodnotenie

Cena: od 172.50 €

Aké vlastnosti by malo mať kancelárske kreslo?

  • Tvarované operadlo – Dôležitým prvkom pre pohodlné sedenie je tvarované operadlo kresla. Správne by malo kopírovať tvar chrbtice. V žiadnom prípade by ste sa nemali pri sedení hrbiť. Operadlo by vás malo vhodne podopierať, aby ste sedeli vystretí.
  • Ergonomické sedadlo – Sedadlo kancelárskeho kresla by malo byť prispôsobené ľudskému telu. Kancelárske kreslo by rovnako malo byť dostatočne hlboké, aby vám pri sedení netlačilo odspodu na stehná.
  • Výška – Vaše nohy by pri sedení mali byť položené voľne na zemi. V žiadnom prípade by ste ich nemali mať skrčené. Výhodou kancelárskych kresiel je ich nastaviteľná výška.
Kancelárske kreslo
  • Stabilita – Kvalitné kancelárske kreslo by malo byť stabilné a jeho konštrukcia musí byť pevná.
  • Opierky na ruky a hlavu – Výhodou sú praktické operadlá na ruky a hlavu. Opierky na ruky by vám pri práci nemali prekážať. Mali by podopierať vaše lakte. Opierka pre hlavu vám poskytne pocit komfortu, keď si budete potrebovať odpočinúť alebo sa zamyslieť.
  • Kolieska – Pre pohodlný pohyb po miestnosti je vhodné, aby malo kreslo kolieska. Uľahčí to aj vaše vstávanie a zasúvanie k stolu.

Aký zvoliť dizajn kancelárskeho kresla?

Ďalším faktorom pri výbere kancelárskeho kresla pre vašu kanceláriu, či pracovňu je samozrejme jeho dizajn. V pekne upravenom prostredí sa človeku hneď lepšie pracuje. Vzhľad miestnosti a miesta na sedenie, s ktorým ste spokojní, vplýva na vaše pozitívne naladenie.

Luxusné kancelárske kreslo

V pekne zariadenom priestore možno ušetríte aj na káve. Estetickosť daného priestoru prejde cez vaše oči do mysle a postupne do celého tela. Veríme, že sme vám pri výbere kancelárskeho kresla pomohli a vy si budete môcť vychutnávať pocit komfortu pri vašej práci, nech už pracujete z odkiaľkoľvek…

Text: Eva Kevická    Zdroj/foto: BigHome.sk

  • Kategórie

Podobné články