Ako využiť voľnú izbu v byte

Ako využiť voľnú izbu v byte?

Redakcia - 17. septembra 2020 - 5718. zobrazení

Máme v byte veľa miesta a nevieme čo s ním? Zvažujeme, že by sme ho vymenili za niečo menšie? Lepším riešením by možno bolo nájsť správny spôsob, ako tento priestor efektívne zužitkovať. Možností je viacero, skúsme sa preto inšpirovať niektorým z tipov.

Dopyt po bytoch s najväčšou možnou výmerou už pár rokov bojuje s nízkymi číslami. Veľké 4 a 5-izbové byty si od kupujúcich získavajú minimum pozornosti, čo spôsobujú aj obavy, že za voľnú izbu budú zbytočne preplácať. Kto však trochu zaexperimentuje, nájde pár dobrých riešení na využitie tohto priestoru a my vám ako inšpiráciu ponúkame 5 užitočných tipov.

Pôdorys bytu

Využitie voľnej izby v byte

1. Súkromná oáza pokoja

Kto by občas nechcel úplne vypnúť a dopriať si poriadny relax vo vlastnej oáze pokoja? Niekto ocení priestor na zavesenie hojdacej siete, ďalší si tu zariadia meditačnú miestnosť a nájdu sa aj takí, ktorí využijú izbu na biliard, šípky či stolný tenis.

2. Domáca kancelária

Manažérskym a podnikateľským typom príde voľná izba určite vhod. Môžu si v nej zriadiť domácu pracovňu, z ktorej budú cez víkendy a sviatky, keď nechodia do práce, vybavovať tie najdôležitejšie záležitosti.

3. Veľký samostatný šatník

Zaujímavým trendom sa v poslednom čase stáva premena izby na veľký šatník. Túto možnosť ocenia najmä dámy, ktoré tak odbremenia spálňu od veľkých nábytkových zostáv, čím vyriešia uskladňovanie šiat a zároveň nedostatok miesta v spálni.

4. Mini botanická záhrada

Trochu netradičnou, no o to viac príťažlivou možnosťou je zriadenie malej botanickej záhrady. Do celej voľnej izby sa nám zmestia desiatky izbových rastlín, o ktoré sa budeme môcť starať počas celého roka.

5. Vlastná knižnica

Vo veľkých bytoch si na svoje prídu aj vášniví knihomoli, ktorí vždy túžili po domácej knižnici. Tento sen sa im môže splniť práve kúpou 4 až 5-izbového bytu, v ktorom sa trochu miesta na knižničné police určite nájde.

Kancelária

Moderným izbám pristanú jednoduché obývacie steny

Viete, aké obývacie steny sa hodia do rozličných typov interiérov? Sú moderné obývacie steny skutočne obľúbenými? Poradíme vám, ako vyberať…

Luxusné obývacie steny

Ak vezmeme do úvahy fakt, že v mnohých lokalitách je cena za m2 v 4 a 5-izbových bytoch nižšia ako pri menších nehnuteľnostiach, v spojitosti s viacerými možnosťami využitia voľnej izby sa ich kúpa javí ako dobré riešenie. Báť sa nemusíme ani vysokých nákladov, tie sú často na porovnateľnej úrovni s 3-izbákmi, takže prečo si nedopriať veľký byt s dostatkom priestoru?

Autor textu: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články