Zaujímavý interiér

Bytové doplnky, ktoré nesmú chýbať u vás doma

Reklamný článok - 13. mája 2024 - 235. zobrazení

Hovorí sa, že čaro krásy spočíva v detailoch. Táto stará-známa fráza by sa dala príznačne použiť aj v interiérovom dizajne a pri zariaďovaní bývania. Maličkosti, ktoré možno na prvý pohľad prehliadnete, resp. im nebudete venovať priamu pozornosť, dokážu totiž výraznou mierou prispievať k celkovej atmosfére v domácnosti. Aj preto sme spísali zoznam nasledujúcich bytových doplnkov, ktoré nesmú chýbať ani u vás doma.

Stojaca lampa

Ak vám náhodou vzniká v rohu obývačky v rámci vašej sedacej zostavy prázdne miesto, vyplňte ho stojacou lampou. V ponukách predajcov nájdete zaujímavé dizajnové kúsky, ktoré určite zapasujú aj do vášho interiéru. Odporúčame vám, aby ste hľadali lampu na dve žiarovky. Jedno svetlo by malo smerovať hore, druhým by sa malo dať manipulovať. Nastaviteľné svetlo môžete využiť napríklad večer pri čítaní. Taktiež radíme, aby ste stojacu lampu vybavili teplejším osvetlením. Vo večerných hodinách si tak budete môcť navodiť príjemnú atmosféru vo vašej modernej obývačke.

Koberce

Áno, aj v dnešnej dobe, kedy sa v interiérovom dizajne kladie veľký dôraz na čisté línie a minimalizmus, nemôžeme opomenúť koberce. Koniec koncov, dokážete ich veľmi atraktívne zladiť aj s plávajúcou podlahou či dlažbou. Obzvlášť v obývacej izbe pod stolíkom, resp. sedacou zostavou, môžu pôsobiť príjemným, hrejivým dojmom. Nehovoriac o tom, že nimi zlepšíte akustiku v danej miestnosti.

Závesy

Keďže sme v súvislosti s vyššie zmieňovanými kobercami načrtli akustiku, plynule prejdeme k závesom. V oblasti tienenia sú momentálnou, a treba podotknúť, že neotrasiteľnou, jednotkou vonkajšie žalúzie. Dáme vám však hneď dva pádne dôvody, prečo závesy nesmú chýbať vo vašej domácnosti. V prvom rade zlepšujú spomínanú akustiku v miestnosti. Stačí, keď ich zvesíte za účelom prania a razom pocítite ten rozdiel bez nich. A druhým dôvodom je ich estetický prínos. Steny a okná bez závesov zívajú prázdnotou. Takže vám jednoznačne odporúčame, aby ste si čo najskôr zaobstarali závesy aj do svojho bývania. Skúste nejaké pohľadať napríklad tu, v letákoch obľúbených predajcov. Možno sa vám podarí natrafiť na zaujímavé zľavy a nakoniec nebudete musieť ani nikam chodiť, keďže nákup vybavíte z pohodlia domova.

Hojdacie kreslo

Vráťme sa na moment k stojacej lampe, o ktorej sme písali v predošlých riadkoch. Predstavte si, že by ste mali pri nej v obývačke pohodlné hojdacie kreslo. Večer v ňom môžete posedávať pri príjemnom osvetlení so šálkou či knihou v ruke. Alebo v ňom môžete len tak oddychovať a pozerať film. Ak vám však náhodou hojdacie kreslo nepasuje do dizajnu vašej obývačky, urobte mu miesto napríklad v spálni či v niektorej z voľných izieb. Dozaista ho ocenia viacerí členovia vašej domácnosti.

Obrazy a fotky na stenách

Možno ich nebudete dennodenne vnímať, pristavovať sa pri nich a obdivovať ich, ale svojou prítomnosťou na stenách prispejú k celkovej atmosfére u vás doma. Okrem toho, steny nebudú prázdne – naopak, budú „hrať“ umením a spomienkami.

Malý nábytok

Máte niekde na chodbe voľné miesto a rozmýšľate, ako by sa dalo efektívne využiť? Pouvažujte nad nejakým malým nábytkom. Čo tak menšia komoda, prípadne knižnica? Na chodbe, ktorou dennodenne niekoľkokrát prechádzate, si môžete vystaviť napríklad rodinné fotky alebo knihy.

Zrkadlá

Medzi bytové doplnky, ktoré nesmú chýbať v žiadnej domácnosti, patria aj zrkadlá. Nemáme ani tak na mysli tie, ktoré sú nevyhnutnou súčasťou kúpeľní. Skôr narážame na zrkadlá na chodbách, v predsieni či v spálni. Vo všetkých prípadoch dokážu prispieť k pocitovej vzdušnosti priestoru. Jednoducho povedané, opticky zväčšia miestnosť. A veľké zrkadlo tiež využijete pri kontrole svojho outfitu pred odchodom z domu.

Prírodné prvky

Pod slovným spojením prírodné prvky si predstavujeme predovšetkým izbové rastliny a bytové doplnky z dreva. Izbové rastliny a kvety predstavujú doplnky, ktoré oživia napríklad vašu obývačku. Okrem toho prispejú svojou prítomnosťou k príjemnejšej klíme. Drevené doplnky, ako rámy obrazov či masívny nábytok, sa zas podpíšu pod jedinečnú atmosféru vášho bývania.

Odkladacie boxy a organizéry

V moderných domácnostiach nie je priestor na neporiadok a rozhádzané veci. Na trhu dnes nájdete širokú ponuku odkladacích boxov či organizérov rôznych materiálov. Niektoré sú dokonca kompatibilné s určitými druhmi nábytku. V praxi to vyzerá tak, že úložné nádoby vsuniete do nábytkového skeletu a máte vybavené.

Zdroj obrázku: www.freepik.com

  • Kategórie

Podobné články