Home office

Home office – 5 tipov na príjemné pracovné prostredie

Redakcia - 30. augusta 2023 - 815. zobrazení

Práca z domu, takzvaný „home office„, sa stáva čoraz populárnejšou a vyhľadávanejšou. Predovšetkým zamestnancom a všetkým, ktorí pracujú na voľnej nohe, totiž poskytuje takmer nekončiacu škálu benefitov. Ak patríte do tejto skupiny a chcete si užívať výhody práce z domu na maximum, budete potrebovať príjemné pracovné priestory. Dáme vám preto hneď niekoľko tipov, ako si vhodne zariadiť domácu kanceláriu.

5 tipov, ako zariadiť home office

Pokiaľ máte vykonávať home office dlhodobo, mali by ste mať doma striktne stanovené miesto na prácu. Pokúste sa vyhnúť prenášaniu notebooku z miestnosti do miestnosti. Okrem toho, že tak efektívne oddelíte prácu od rodiny, resp. súkromného života, si vaša hlava zvykne lepšie sústrediť sa na danom mieste. Poďme ale na konkrétne tipy.

1. Základom je vhodný pracovný stôl

Zabudnite na vylihovanie na posteli či pohovke s notebookom na kolenách. Keď práca, tak práca. Pri zariaďovaní domácej kancelárie preto dbajte na výber vhodného stolíka. Na trhu sa vám núka mnoho možností – ako materiálových, tak dizajnových. Osvedčenú klasiku, ktorá účinne vytvára príjemné pracovné prostredie, však predstavuje drevo. Pokiaľ teda siahnete po stole z masívu, určite urobíte dobre. No vyberajte si taký stolík, ktorý bude mať dostatok úložného priestoru – na dokumenty, poznámkové bloky a podobne. Vždy je lepšie mať stole poriadok. Určite vám pôjde práca viac od ruky, keď budete mať všetko okolo seba usporiadané.

2. Stavte na kvalitné kancelárske kreslo

Pokojne by sa dalo povedať, že kvalitné kancelárske kreslo je popri vhodnom pracovnom stole základom číslo dva. V prvom rade vás upozorníme, aby ste pri jeho výbere nehľadeli len na cenu. Majte na pamäti, že budete na ňom sedieť pravdepodobne dennodenne niekoľko hodín. Na výšku tejto investície sa teda pozerajte z dlhodobého hľadiska. Na druhej strane, keď sa vám podarí natrafiť na dobré online zľavy, aké zvyknú prebiehať aj v obchode Jysk, kancelárske kreslo si kúpite v podstate za zlomok jeho pôvodnej ceny. Nehovoriac o tom, že v Jysku toho nájdete pre váš home office omnoho viac. Dôkazom sú aj vyššie zmieňované pracovné stoly či stolové lampy, na ktoré nadviažeme v nasledujúcom tipe.

Pracovný stôl

3. Myslite na stolovú lampu

Ak náhodou zvyknete pracovať aj po večeroch, hlavné svietidlo vo vašej domácej kancelárii nemusí vrhať na pracovný stôl úplne ideálne svetlo. V takom prípade vám odporúčame zaobstarať si stolovú lampu, ktorou šikovne osvetlíte presne tú časť stola, ktorú budete potrebovať. Okrem toho, dnešné stolové lampy vyzerajú z dizajnového pohľadu veľmi atraktívne, takže prinesú na váš pracovný stôl aj kus estetického cítenia.

Stolová lampa

4. Dajte šancu okrasným rastlinám

V žiadnom modernom home office by nemali chýbať ani okrasné izbové rastliny. Koniec koncov, nie nadarmo sa hovorí, že zeleň spolu so všetkými prírodnými prvkami vytvára príjemné prostredie. Dobrou voľbou môže byť napríklad bonsaj, orchidea alebo takzvaný tučnolist.

Okrasné izbové rastliny

5. Nezabudnite na rodinné fotografie

Niekto by možno povedal, že fotografie v blízkosti pracovného stola ho budú rozptyľovať pri snahe sústrediť sa. My sme však toho názoru, že pohľad na vašich najbližších počas pracovného nasadenia vás bude len a len motivovať, aby ste všetku prácu dokončili čo najrýchlejšie. Síce to neplatí, pokiaľ máte pevne stanovenú pracovnú dobu, no v takom prípade vám môžu dať fotky vašej rodinky silu do ďalších minút a hodín.

Zdroj obrázkov: Unsplash.com

  • Kategórie

Podobné články