Interiéry pre milovníkov country

Redakcia - 22. marca 2018 - 5295. zobrazení

Country nie je len hudba pre kovbojov a milovníkov vidieckych rytmov. Ide o životný štýl, ktorý spája umenie s kultúrou a dizajnom. Výsledkom sympatií k tomuto štýlu sú aj country interiéry vyhľadávané mnohými priaznivcami klasiky a tradičných domácností.

Interiéry v štýle country patria do kategórie rustikálnych, čo pri ich zariaďovaní kladie dôraz na klasiku, zachovávanie tradícií a mierne zakomponovávanie prvkov typického vidieckeho štýlu. Na rozdiel od bežných rustikálnych smerov však pôsobia oveľa veselšie a kreatívnejšie, pričom atmosféra v takejto domácnosti môže koketovať aj s bohémskymi prvkami.

country interiéry

Bez dreva to nepôjde

Alfou a omegou každého country interiéru je dominancia dreva v priestore. Okrem podláh a obkladov sú hojne využívané drevené kuchynské doplnky a nechýbajú ani štýlové drevené dekorácie. Najortodoxnejší milovníci country si na steny vešajú aj gitary, valašky či dokonca vidly.

Dekorácie z prírodných materiálov

Drevo hrá kľúčovú úlohu aj pri výbere bytových dekorácií. Celkom bežným prvkom sú malé drevorezby zdobiace poličky a kuchynské regály. Majitelia nepohrdnú ani prútenými košíkmi ozdobenými čerstvým ovocím či ikebanami naaranžovanými zo živého ihličia.

Kvetinové vzory nesmú chýbať

Nie sú to len južanské a provensálske interiéry, kde kvetinové vzory skrášľujú atmosféru snáď v každej miestnosti. Tie nájdeme v rôznych podobách aj v country príbytkoch, či už vo forme vzorovaných textílií, alebo živých kytíc.

Farby v domácich odtieňoch

K prírodným materiálom vo vidieckom štýle sa najlepšie hodia rôzne domáce odtiene. Hnedá, krémová, béžová či neutrálne variácie sivej a zelenej sa ideálne zladia s drevenými podlahami a nechajú vyniknúť jednotlivé doplnky.

domácnosti v country štýle

Pri zariaďovaní domácnosti v country štýle je rozumné rozdeľovať medzi vidieckym domom a bytom v meste. V tom druhom prípade sa majitelia až tak nesnažia schovávať technologické zariadenia a interiér si zdobia elektrickými gitarami či inými doplnkami z oblasti hudobnín. V domoch vidíme takéto doplnky zriedka, no postupne sa aj tam dostávajú vplyvy moderného interiérového dizajnu.

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články