Čistiace prostriedky a jarné upratovanie domácnosti

Jarné upratovanie je tu – toto sú najlepšie čistiace prostriedky

Reklamný článok - 18. marca 2019 - 2754. zobrazení

Spolu s prichádzajúcou jarou nás čoraz viac láka predstava svetlého, vyupratovaného bytu či domu, naplneného vôňou a sviežosťou jarných kvetov. Okná sú však po zime zafŕkané a špinavé, na policiach a skriniach sa vrství prach a dokonca aj koberce a poťahy na pohovke akoby už strácali svoju farbu. Ak teda chceme vo svojich domovoch privítať jar ako sa patrí, nevyhneme sa jarnému upratovaniu. Neľakajte sa však, poradíme vám, ako to s prehľadom zvládnuť a ktoré čistiace prostriedky vám prácu výrazne uľahčia.

Aby okná žiarili čistotou

Cez umyté okná je svet hneď krajší, preto sa s chuťou dajte do práce. Vypnite si vlasy, aby vám pri práci neprekážali a na ruky si navlečte gumené rukavice. Pripravte si vedro s horúcou vodou, handričku (najlepšie z mikrovlákna) a kvalitný čistiaci prostriedok na okná a sklo, ktorý odstráni špinu a zatočí so šmuhami aj bez úmorného leštenia. S jeho pomocou rýchlo zmyjete mastnotu, odtlačky prstov či prach nielen z okien a presklených dverí, ale aj z vitrín a zrkadiel. Zásadne neumývajte okná vtedy, ak vám na ne svieti priame slnko. Počkajte, až budú lúče dopadať inam, ušetrí vám to starosti so šmuhami.

Pre lesklý a ošetrený nábytok

Efektívne a dlhodobo účinné ošetrenie stolov a stoličiek závisí od použitia vhodného prípravku na nábytok. O ten z dreva sa najlepšie postarajú balzamy na ošetrovanie s ochranným včelím voskom. Aktívne zloženie oživuje drevo, rešpektuje jeho prirodzené vlastnosti a stará sa o prirodzený lesk. Prípravok sa aplikuje jednoducho – handrou sa nanesie na vyčistený povrch a vyleští sa suchou utierkou.

Kožené kreslá a sedačky ľahko očistíte a oživíte pomocou špeciálnych prostriedkov, ktoré háklivý materiál vyživia a ochránia. Napríklad krém na starostlivosť o kožu Erdal Classic predstavuje kombináciu vysokoúčinných látok, udržiavajúcich kožu mäkkú a pružnú. Krémová zložka prípravku ihneď prenikne do kože a zanechá na nej zamatový lesk bez pocitu mastnoty.

Svieže poťahy a koberce

Zdá sa vám, že farby či vzory na pohovke a kobercoch v jarnom slnku akosi vybledli? Ak im chcete prinavrátiť svieži vzhľad a zároveň odstrániť prípadné fľaky a zápach, nemusíte hneď volať tepovaciu firmu. Možno by ste sa čudovali, čo všetko dokážete urobiť sami, ak máte k dispozícii ten správny čistiaci prostriedok.

Vysávanie koberca

V prípade, že použijete kefu na odstránenie fľakov z koberca, vyhnete sa prácnemu šúchaniu. S pomocou priloženej špongie škvrnu navlhčíte prípravkom a po uplynutí niekoľkých minút zvyšnú špinu zotriete svetlou handrou. Zájdené koberce a čalúnenie nadobudnú pôvodné živé farby, ak ich vyčistíte čistiacou penou na koberce Vanish Gold. Ich povrch bude na dotyk jemnejší, odstránia sa tiež zápachy a uľahčí sa vysávanie zvieracích chlpov z domácich miláčikov.

Kuchyňa si zaslúži osobitnú pozornosť

Vo väčšine domácností je kuchyňa obyčajne centrom diania a zhromažďuje sa v nej celá rodina, preto si na ňu vyhraďte dostatok času. Pri jarnom upratovaní by ste v žiadnom prípade nemali obísť chladničku (nezabudnite na mriežku za chladničkou), obkladačky a priestory, na ktoré pri bežnom upratovaní nezostáva čas (kúty za sporákom, vysoko položené police, filtre digestora).

Špecifikom kuchyne je typická mastnota a výpary z varenia, ktoré sa spolu s prachom usádzajú na všetky dostupné povrchy. Preto sa pre túto miestnosť odporúča použiť špeciálne čistiace prostriedky na kuchyňu. Tie obsahujú vo svojom zložení látky charakteristické svojím odmasťovacím účinkom.

Voňavá toaleta bez prítomnosti baktérií

Toalety patria k jedným z najkritickejších miest pri šírení nebezpečných mikroorganizmov. A hoci ide o miestnosti prakticky bez zariadenia, ich upratovanie má obzvlášť veľký význam. Začnite tým, že do misy nalejete čistiaci prostriedok na toalety. Postará sa o odstránenie vodného kameňa, hrdze a baktérií. Kým ho necháte pôsobiť, vyčistite obkladačky, utrite prach, vydezinfikujte záchodovú kefu a stojan na jej ukladanie a umyte podlahu. Výborným pomocníkom vám pri tom bude Blue Star čistič WC, ktorý sa postará o perfektné vyčistenie a dezinfekciu toalety.

Umývanie podlahy - čistiace prostriedky

Čistá podlaha pritiahne pohľady

Úplne na záver upratovania povysávajte a poumývajte podlahy. Veľkú službu vám v tomto prípade urobia mopy a upratovacie sety. Rozličným spôsobom umožňujú plákanie a žmýkanie bez toho, aby ste prišli do priameho kontaktu s vodou či chemikáliami a čo je ešte lepšie, nemusíte sa pritom ani zohýbať. Do vody pridajte prostriedok na umývanie podlahy určený na daný typ materiálu a dlážku dôkladne postierajte. Ak nechcete kupovať špeciálne prípravky na jednotlivé druhy podláh, siahnite po univerzálnych prostriedkoch typu Frosch – BIO univerzálny čistič. Pri práci postupujte smerom od kútov (tu si dajte zvlášť záležať) až po dvere vedúce von z miestnosti. Odmenou za vykonanú prácu vám bude žiarivý lesk a voňavá čistota.

Nerobte si z jarného upratovania ťažkú hlavu

Upratovanie domácnosti zaručene nepatrí k činnostiam, na ktoré by sa ženy tešili. Napriek tomu sa nenechajte dopredu znechutiť. Vyskúšajte nasledovné tipy – uvidíte, že s nimi to tento rok zvládnete oveľa lepšie:

  • Spríjemníte si robotu obľúbenou hudbou. Veselé a rytmické pesničky spôsobia, že práca vám pôjde od ruky jedna radosť.
  • Zapojte aj svoje deti. Ak z upratovania urobíte zábavnú akciu, prípadne súťaž, zmeníte jeho charakter nepríjemnej povinnosti a oni sa ho radi zúčastnia.
  • Zadovážte si kvalitné čistiace prostriedky. Ušetria vám kopu práce a energie.
  • Rozdeľte si upratovanie na viac dní. Nechcite mať všetko hotové za jeden víkend, radšej si jednotlivé práce vopred naplánujte.
  • Kategórie

Podobné články