Obaly

Kartónové krabice – univerzálny obalový materiál

Reklamný článok - 13. júna 2024 - 261. zobrazení

Kartónové krabice nájdu využitie doslova všade, či už ide o skladovanie, organizáciu alebo prepravu rôznych predmetov, prípadne kreatívne DIY projekty (z anglického „do it yourself”, teda „urob si sám”). Preskúmajte nekonečné možnosti, ktoré ponúkajú domácnostiam i firmám.

Vhodné na prepravu a skladovanie

Papierové krabice z kartónu zabezpečujú dokonalú ochranu pred mechanickým poškodením. K dostaniu sú v širokej škále veľkostí a prevedení, resp. kvalít. Na prevoz bežných predmetov dobre poslúžia trojvrstvové krabice (najpoužívanejší typ), ak sa chystáte expedovať alebo prenášať ťažšie a väčšie predmety, napr. pri sťahovaní, zvoľte radšej päťvrstvové krabice s pevnejšou konštrukciou.

Ekologický obalový materiál

Kartónové krabice sú šetrné k životnému prostrediu – ide o biologicky odbúrateľný a recyklovateľný materiál (pozn. patrí do modrého kontajnera určeného na papier). Nie sú predurčené len na jedno použitie, využívať ich môžete opakovane.

Široké možnosti alternatívneho využitia

Presťahovali ste sa do novej nehnuteľnosti? Krabice rozložte do plochého stavu a odložte ich, kým nenájdete pre ne ďalšie využitie. Bola vám doručená zásielka vo veľkej, pevnej krabici? Použite ich na DIY projekty pre deti – skonštruujte z nich rôzne domčeky, pretekárske dráhy, použite ich ako pevný podklad na skladanie puzzle a podobne.

Krabice s vlastnou potlačou

Benefitom, ktorý ocenia hlavne podniky, je možnosť individuálneho potlačenia na zákazku – zásielky v kvalitných krabiciach na mieru, napr. s logom, tak posúvajú firmu na vyššiu úroveň a budujú lepší imidž. Doplniť ich môžete aj o potlačené lepiace pásky na mieru. Pri veľkom či pravidelnom odbere je častokrát možné získať množstevné zľavy alebo vernostné programy.

A čo nevýhody?

Sú síce všestranné, nemusia však byť najideálnejšou voľbou pre veľmi ťažké alebo krehké predmety. V tomto prípade je nutné siahnuť po skutočne kvalitných, viacvrstvových pevných krabiciach a výplňových materiáloch (napr. fixačné telieska, penové profily, výplňové vankúše a iné) na zafixovanie predmetov v krabici.

  • Kategórie

Podobné články