Červené závesné WC

Klasické alebo závesné WC?

Redakcia - 16. mája 2019 - 13143. zobrazení

Kompletná rekonštrukcia bytu v sebe zväčša zahŕňa aj rekonštrukciu toalety. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že nejde o nič významné, veď toalety sú predsa malými miestnosťami a nie je tam veľa možností na „vymýšľanie“. Práve preto sa dnes zameriame na to, ako vybrať toaletu, resp. z akých typov máte na výber.

V súčasnosti vo väčšine moderných nehnuteľností nenájdete klasické (kombinované) WC, ale skôr závesné WC, ktoré pôsobí modernejším dojmom a môže mať praktické funkcie, ktoré klasické toalety nezvyknú mať.

Kombinované WC

Závesné WC verzus kombinované WC…

V súčasnosti máte na výber z dvoch možností. Vo väčšine nezrekonštruovaných domácností sa nachádzajú klasické kombinované toalety, s ktorými má takmer každý z nás skúsenosť. Asi najproblematickejšie je udržiavanie hygieny, pretože kombinované toalety majú rôzne zárezy a nemajú čisté línie.

S vývojom nových technológií začali postupne prichádzať na trh aj závesné toalety, ktoré sú žiadané čoraz viac. Ich najväčšie výhody si preto predstavíme v nasledujúcich riadkoch…

Náš TIP na kvalitné závesné WC

Duravit Vero

KOLO Nova Pro

Ideal Standard

Závesná toaleta Duravit Vero
Hodnotenie

Cena: od 292.50 €

Závesná toaleta KOLO Nova Pro
Hodnotenie

Cena: od 102.40 €

Závesná toaleta Ideal Standard
Hodnotenie

Cena: od 169.90 €

Aké sú výhody závesných toaliet?

Jednou z najväčších výhod závesných toaliet je možnosť ich výškového nastavenia. Vďaka tejto možnosti si môžete sami určiť, v akej výške bude misa vašej toalety. To ocenia najmä starší a vyšší ľudia, ako aj ľudia s rôznymi pohybovými komplikáciami. Konštrukcia závesnej toalety sa zabuduje do steny, prípadne pred stenu ako to môžete vidieť na fotografii.

Závesné WC konštrukcia

Misa závesného WC je vo vzduchu, čo ocenia najmä gazdinky. Udržiavanie čistoty je oveľa jednoduchšie ako u klasického kombinovaného WC. Ďalšou výhodou je tlmenie hlučnosti toalety. Vďaka zabudovanej konštrukcii je napúštanie vody ako aj splachovanie tlmené.

Závesné WC

Závesné WC a inštalačné moduly

K inštalačnému modulu si potrebujete vybrať tlačítko na splachovanie. Tie sú samozrejme dvojité, čiže máte možnosť efektívne šetriť s vodou. Zvyčajne je splachovanie za pomoci troch a šiestich litrov vody. Čo sa týka dizajnu „splachovacích tlačítok“ máte na výber z rôznych kúskov. V súčasnosti na trhu nájdete širokú paletu farebných ako aj dizajnových prevedení, stačí si len vybrať…

Závesné WC - splachovacie tlačítko

Niektorí výrobcovia, napríklad firma KOLO, majú vo svojej ponuke splachovacie tlačítka, v ktorých je zabudovaný systém SMART FRESH. To znamená, že priamo v tlačítku je zabudovaný systém na umiestňovanie antibakteriálnych tyčiniek, ktoré zabezpečia, že vaša toaleta bude voňať čistotou a bude hygienicky bezpečná.

Kam umiestniť závesnú toaletu?

Inštalačné moduly závesných toaliet sa dajú použiť do rôznych priestorov. Môžete ich umiestniť na vodorovnú plochu, ale aj do rohu. Spravidla sa tieto moduly kotvia do zeme alebo na stenu, aby bola zabezpečená maximálna pevnosť. Častou obavou býva nosnosť závesnej toalety. Môžeme vás ubezpečiť, že nosnosť je dostatočne vysoká, takže vaše obavy sú zbytočné. Nosnosť závesného WC je pri značkách GEBERIT aj KOLO až 400 kg.

Závesné WC

Ikona žiarovkaUžitočný TIP na záver: Pri inštalácií závesného WC nezabudnite na zvukovú izoláciu. Ide o tenký plátok izolácie, ktorá zabezpečí, že keramická WC misa nebude na obklade škrípať.

Text: Martina Zvolanská      Zdroj/foto: masalledebain.com

  • Kategórie

Podobné články