iPhone

Kryty na telefón sú aj módnym doplnkom. Z ceny troch najdrahších sa vám zatočí hlava

Reklamný článok - 25. marca 2022 - 1750. zobrazení

Najdôležitejšou funkciou krytu na telefón je ochrániť ho v prípade pádu. Pre mnohých ľudí je však aj módnym doplnkom. Nevadí im dať za štýlový kryt, alebo skôr výstrelok, nemalé peniaze. Niekedy ide aj o ceny, z ktorých sa nám, bežným smrteľníkom, zatočí hlava. Hovoríme o 6-ciferných sumách, za ktoré by ste si mohli dopriať vilu na predmestí Bratislavy. Pozreli sme sa na to, aké sú najdrahšie dostupné kryty na telefón, a čím sú výnimočné.

THIS od Drakea za približne 360-tisíc eur

Kanadský rapper a spevák Drake vlastní obrovské sídla či súkromné lietadlo. Je teda pochopiteľné, že neváha dávať nemalú sumu ani za kryty na telefón. Najlacnejší z jeho najdrahších krytov je vyrobený z 18-karátového bieleho zlata. Navrhol ho klenotník Jason Arasheben z Beverly Hills.

V jeho strede sa vyníma logo sovy, ktoré patrí značke OVO s obrovskými diamantovými očami. Navyše je obklopené modrými diamantmi. Za tento kúsok, ktorý vyrobili na model iPhone X, zaplatil Drake približne 360-tisíc eur.

Dragon a Spider od Anity Mai Tan za približne 800-tisíc eur

Anita Mai Tan je kanadská návrhárka, súčasná majiteľka a hlavná dizajnérka spoločnosti AlGems. Svoje široké portfólio navrhnutých prsteňov, náhrdelníkov, či luxusných pier doplnila v roku 2012 aj dvoma krytmi na mobil s jedinečným rukopisom.

Prvý kryt s názvom Dragon je osadený „len“ 2 200 diamantmi. Na výrobu krytu Spider ich použila 2 800. Anita Mai Tan ale tieto luxusné kryty nenavrhla preto, aby zarobila. Spolu s ďalšími produktmi putovali na charitatívnu aukciu. Jej účelom bolo pomôcť mladým ľuďom s nízkym príjmom udržať sa na školách.

Kryt na telefón

Call of Diamond do Alexandra Amosu za približne 2,5-milióna eur

Aj keď populárne módne značky ako Chanel, Gucci alebo Louis Vuitton produkujú luxusné púzdra na telefóny, jednoznačným kráľom sa v tejto kategórii stáva dizajnér Alexander Amosu. Britský podnikateľ bol v roku 2014 poverený vytvorením luxusného krytu na iPhone 6. Tejto úlohy sa zhostil ako profesionál.

Kryt je posiaty 18-karátovým zlatom s hmotnosťou približne 85 gramov. Na jeho ploche nájdete viac ako 6000 briliantových diamantov vo vysokej čistote. Precízne logo je vytvorené pomocou 51,29-karátového diamantu s bezchybným a nápadným výbrusom.

Exkluzívne materiály síce zaručujú mimoriadnu ochranu, no na druhej strane aj závratnú cenu. K tomu je tento luxusný kryt už asi len zberateľským kúskom. Ľudia, ktorí si ho totiž teoreticky môžu dovoliť, už dávno nemajú iPhone 6.

Oceniť ale možno ekologickú stránku produktu. Kryt sa dá zrecyklovať do podoby nových luxusných šperkov.

  • Kategórie

Podobné články