Osviežovač vzduchu

Ktoré technológie sa najviac využívajú pre zvlhčovače vzduchu?

Reklamný článok - 18. mája 2022 - 996. zobrazení

Domov je miestom, ktoré nás neohrozuje ani svojou stavebnou špecifikáciou, ani účinkami vzduchu v jednotlivých miestnostiach. Tieto komplikácie inak podnecujú rozvoj vírusov, baktérií či plesní. Vznikajú v dôsledku zvýšenej vlhkosti, no ani príliš vysušený vzduch nám neprospieva. Jednou z možných prevencií je udržiavať optimálnu vlhkosť vzduchu. Na trhu však nájdeme nespočetné množstvo zvlhčovačov vzduchu, ako si vybrať ideálny pre naše bývanie?

Najpoužívanejšie typy a funkcie zvlhčovačov vzduchu

S prirodzeným odparovaním vody

Tento typ obľúbených zvlhčovačov vzduchu „dýcha“ retro náladou – poznáme ich ako nádobky s vodou na radiátoroch, kde počas vykurovacej sezóny zvlhčovali vzduch a zároveň pomáhali predchádzať jeho presýteniu vodnou parou. Voda sa z nádoby síce prirodzene odparuje, no jej účinky už dnes korigujú napr. integrované vlhkomery a rozdielna aktivita cez deň a v nočnom režime.

Technológia tepelného odparu

So zmenou klimatických podmienok hrozí prehrievanie obydlí nielen počas zimných, ale aj prechodných období. Na presušenie vzduchu trpí jednak naše zdravie, ale aj celkové vybavenie domácnosti. Tento zvlhčovač vzduchu funguje na ohrev vody pri odstránení choroboplodných zárodkov. Výkonnejšie modely dokážu za hodinu vyprodukovať až 350 g vodnej pary. Ohrev si však vyžaduje vyššie energetické nároky. Ako každý typ zvlhčovačov, aj tento je v ponuke do miestností s rozlohou od 50, 100 až 200 m2.

Ultrazvuková technológia

Pomocou ultrazvukových vĺn sa voda delí na drobné kvapky a ventiláciou v podobe pary sa dostáva do miestnosti. Ide o energeticky a ekonomicky šetrné modely 2, 3 v 1 – najčastejšie umožňujú samoregulačný systém, nočný režim a aromaterapiu na pôsobenie esenciálnych olejov pre skvalitnenie dýchania (ideálne na rozptyľovanie cez noc), pre lepšiu sústredenosť či celkový pocit pohody na doma od jemných až po výrazné korenisté arómy.

Zdroj obrázku: DimaBerlin / Shutterstock.com

  • Kategórie

Podobné články