Nábytok z masívu

Nábytok z masívu… Aké drevo je to najkvalitnejšie?

Redakcia - 20. augusta 2019 - 10791. zobrazení

Stojíte pred dôležitým rozhodnutím, z akého materiálu si vybrať váš nový nábytok do rodinného domu či bytu? Hľadáte ten najlepší a najkvalitnejší nábytok z masívu, ktorý by splnil všetky vaše požiadavky a zároveň vkusne a imidžovo dopĺňal celkový vzhľad vášho príbytku?

Nábytok z masívu

V nasledujúcom článku sa dozviete všetky potrebné informácie, ktoré vám uľahčia výber nábytku z masívu. Aký nábytok z masívu je ten najkvalitnejší? Prečo je borovicové, jelšové alebo dubové drevo to najkvalitnejšie?

Náš TIP na kvalitný nábytok z masívu

Komoda

Konferenčný stolík

Písací stôl

Komoda
Hodnotenie

Cena: od 616.00 €

Konferenčný stolík
Hodnotenie

Cena: od 186.00 €

Písací stôl
Hodnotenie

Cena: od 145.00 €

Borovicové drevo

Borovicové drevo je charakteristické svojimi výraznými letokruhmi, čím dokonale vynikne v každej miestnosti. Smotanová, belšia časť sa tiahne smerom k okraju, vnútro je oranžovo hnedé, ba ide až do hrdzava. Borovicové drevo je mäkké, ale zároveň aj pevné a pružné. Vďaka tomu, že obsahuje veľa živice je vysoko odolné voči vode, čo je obrovskou výhodou.

Borovicové drevo - nábytok z masívu

Ak si zvolíte kuchynský stôl z borovicového dreva, nemusíte sa báť každej kvapky vody, ktorá skončí na jeho povrchu. Ako sme spomínali vyššie, voda nie je pre borovicové drevo žiadnym väčším problémom. Keďže borovicové drevo má svetlejšiu farbu, nehodí sa do interiéru, ktorý je ladený v tmavých farbách. Práve naopak, lepšie vynikne v interiéri s „prírodnými“ a jasnými farbami.

Jelšové drevo

Druhou častou voľbou pri výbere dreva z ktorého bude váš nábytok z masívu vyrobený je vzácne jelšové drevo, ktoré je čoraz viac obľúbenejším. Jedným dychom však treba dodať, že ho u nás nie je dostatok, najmä v porovnaní s inými druhmi. Jelšové drevo sa zvykne využívať hlavne v obydliach, kde panuje nadmerná vlhkosť, keďže vo vlhkejšom prostredí pevnie a tuhne.

Škandinávsky nábytok ako „srdce“ škandinávskeho štýlu?

Hľadáte škandinávsky nábytok? Chceli by ste vedieť, čím sa vyznačuje škandinávsky nábytok? Viete, prečo je škandinávsky štýl obľúbeným?

Škandinávsky štýl a škandinávsky nábytok

Jelšové drevo nie je obľúbeným len u nás, ale aj všade vo svete. Svedčí o tom aj fakt, že pri pôvodnej výstavbe Benátok bolo použité práve jelšové drevo. Jelšové drevo je o pár odtieňov tmavšie ako to borovicové, a preto sa hodí tak ku svetlým, ale aj tmavým farbám.

Najkvalitnejší nábytok z masívu je z dubového dreva

Treťou možnosťou je dubové drevo, ktoré patrí k tým najťažším a najtvrdším drevám vôbec. Je pevné, pružné, ale hlavne má dlhú životnosť. Dubové drevo sa veľmi často využíva na výrobu rôzneho skriňového nábytku, stolov, stoličiek, podláh, ale aj schodísk, zábradlí alebo dverí.

Dubové drevo-dubové parkety

Ak je dubové drevo dlhšie zmáčané vodou, stvrdne a stmavne. Preto, ak hľadáte naozaj to najkvalitnejšie a najluxusnejšie drevo, dub je ideálnou voľbou. Nájdete ho v bledších, ale aj v tmavších odtieňoch, všetko už len závisí na vašich preferenciách.

Ak ste si neboli doteraz istí, veríme, že po prečítaní nášho článku ste sa posunuli vo svojom rozhodovaní o krok vpred. Niekedy neuškodí porozprávať sa s odborníkom alebo sa len jednoducho riadiť svojim vkusom a zvoliť si konkrétny druh len na základe vašich požiadaviek, ktoré máte…

  • Kategórie

Podobné články