Moderné obrazy

Obrazy, ktoré skrášlia steny vášho domova

Redakcia - 30. decembra 2018 - 2854. zobrazení

Steny v byte by nikdy nemali zostať prázdnymi. Prázdna stena si doslova pýta nejakú dekoráciu. Klasickou, no stále populárnou voľbou sú obrazy. V tomto článku vám poradíme ako si vybrať ten pravý umelecký kúsok...

Aký motív obrazu zvoliť?

Výtvarné umenie zväčša zachytáva čaro prítomného okamihu. Pritom vôbec nezáleží na tom, či ide o pocity a myšlienky, ktoré maliar stvárnil v abstraktnom obraze, portrét mladej ženy s knihou alebo obraz nejakej prírodnej scenérie. Nech už je na obraze namaľované čokoľvek, každý z nich môže jedinečným spôsobom skrášliť váš interiér.

Najpredávanejšie obrazy

1.miesto

2.miesto

3.miesto

Marilyn Monroe

Cena: od 12.00 €

Obraz alabaster

Cena: od 58.00 €

Obraz na dreve

Cena: od 24.00 €

Pri výbere motívu obrazu sa riaďte predovšetkým štýlom zariadenia interiéru, do ktorého obraz kupujete. Klasické obrazy ako sú krajinky, zátišia a portréty sa hodia napríklad k provensálskemu či vintage štýlu. Abstraktné umenie naopak najlepšie vynikne v moderne zariadenom interiéri a inak to nie je ani s pop art obrazmi.

abstraktné obrazy
Olejová maľba. Drevený rám. Ručná práca. Celý popis »

Druhým kritériom, ktorým sa vám pri výbere obrazu odporúčame riadiť - je váš osobný vkus. Vyberte si predovšetkým obraz, ktorý sa vám bude najviac páčiť. Pri výbere obrazu sa pokojne riaďte svojimi pocitmi.

Výber farieb obrazu

Pri výbere farieb vášho nového obrazu by ste mali mať na pamäti aj farby miestnosti, do ktorej obraz kupujete. Obraz má vyniknúť, ale zároveň tiež doplniť celkový dojem danej miestnosti.

obrazy na plátne
Moderný obraz na stenu. Spríjemnite si bývanie. Celý popis »

V modernom interiéri si môžete dovoliť kontrast. Moderné umenie môže a predovšetkým má šokovať. Napríklad v minimalisticky zariadenej miestnosti pritiahne výrazná farebnosť okamžite pozornosť každej vašej návštevy.

Nemôžete si dovoliť drahé obrazy?

Ak si nemôžete dovoliť kúpiť ručne maľovaný obraz od nejakého známeho umelca, môžete siahnuť po ich lacnejších kópiách - tlačených obrazoch. V súčasnosti na trhu nájdete bohatý výber tlačených obrazov s rôznymi motívmi.

tlačené obrazy na plátne
Obraz PES a MAČKA POP ART 50x50 cm - olejomaľba. Celý popis »

Ak však nechcete vlastniť iba kópiu obrazu nejakého známeho umelca, existuje aj iné riešenie. Poobzerajte sa po možnosti kúpy obrazu od amatérskych umelcov. Ich obrazy majú často udivujúcu kvalitu a sú k dostaniu za priaznivejšie ceny. Takto sa na vašej stene môže ocitnúť naozaj zaujímavý a originálny umelecký kúsok.

Text: Eva Kevická    Zdroj foto: BigHome.sk

  • Kategórie

Podobné články