Svetlovody v interiéri

Poznáte svetlovody? Denné svetlo bezpečne a šikovne…

Redakcia - 24. júla 2019 - 6750. zobrazení

Stavebníci už dlhšie poznajú jednoduchú a praktickú možnosť, ako do interiérov vniesť denné svetlo, a to aj bez prítomnosti okien. Riešením sú práve svetlovody, teda špeciálne stropné otvory na šírenie denného svetla po priestore.

Osveta svetlovodov

Svetlovodom ako pokrokovému prvku, ktorý zvyšuje praktickú funkciu príbytkov, istý čas trvalo, kým sa ich potenciál začal adekvátne oceňovať. Dnes je to s ich využívaním v našich domácnostiach podstatne lepšie, pričom s rastúcou osvetou stúpa aj dopyt. A to nielen kvôli schopnosti šíriť denné svetlo, pretože svetlovody toho dokážu omnoho viac.

Svetlovody

Náš TIP na moderné stropné svietidlá

Eglo 97527

Rabalux 2763

Eglo 97543

Eglo 97527 - svetlovody
Hodnotenie

Cena: od 159.00 €

Rabalux 2763 - svetlovody
Hodnotenie

Cena: od 19.90 €

Eglo 97543 - svetlovody
Hodnotenie

Cena: od 199.00 €

Svetlovody a ich pozitíva

  • Príjem prirodzeného svetla – Ako sme spomínali, svetlovody dokážu šíriť denné svetlo do miestností, kde nie sú okná. Nebyť tohto šikovného vynálezu, museli by ste v nich svietiť umelým svetlom, ktoré nie je pre naše vedomie prirodzeným a „zdravým“ zdrojom osvetlenia.
  • Úspora za spotrebu energie – Vďaka svetlovodom nemusíte v tmavých zákutiach interiérov využívať umelé osvetlenie spotrebúvajúce elektrickú energiu. Aj keď večer sa bez neho nezaobídete, cez deň dokážete celkovú spotrebu elektrickej energie citeľne znížiť.
  • Slnečné svetlo bez rizika – Na rozdiel od okien sa svetlovodom nedá uprieť ani pomyselná ochranná funkcia. Vďaka nim vám totiž do príbytku preniká slnečný svit v miernych dávkach, takže nehrozí prehrievanie miestnosti ani ohrozenie zraku obyvateľov.
Svetlovody v interiéri

Miestnosti, kde vám svetlovody najviac pomôžu

  • Chodby a vstupné haly.
  • WC a kúpeľne bez okien.
  • Podkrovné miestnosti.
  • Garáže alebo pivnice.

Bodové svetlá – 3 v 1 (Úspora, dizajn, praktickosť)

Viete ako vybrať tie najúspornejšie bodové svetlá? Aké vlastnosti by mali spĺňať bodové svetlá? Poradíme a pomôžeme vám s ich výberom…

Bodové svetlá
Svetlovody - projekt

Vzhľadom na zložitú montáž a štruktúru bytových domov môžete so svetlovodmi rátať len v rodinných domoch. Práve tie umožňujú ich montáž na miestach, kde dokážu plnohodnotne slúžiť a priniesť obyvateľom maximálny úžitok v podobe bezpečného a šikovného prúdenia denného svetla.

Text: Róbert Bosák    Zdroj/Foto: fakro.sk

  • Kategórie

Podobné články