Technológia M-Tronic

Technológia M-Tronic – šikovný systém STIHL

Reklamný článok - 9. decembra 2013 - 3016. zobrazení

Inovatívny systém M-Tronic šetrí nielen čas, ale aj energiu. Kvalitné výkony zabezpečujú predovšetkým kvalitné prístroje. Píly STIHL sú od ich počiatkov až dodnes synonymom inovácií a udávajú trendy v segmente. Jedným z inovatívnych systémov, ktoré zvyšujú kvalitu produktov STIHL a zjednodušujú prácu ich používateľom, je systém M-Tronic.

pila-stihl-m-tronic

Inovačný náskok vďaka M-Tronic

M-Tronic predstavuje šikovný systém, ktorý zabezpečuje ergonómiu štartovania s minimálnym počtom potiahnutí a bez prepínania ovládacej páčky. Technológia riadi motor plne elektronicky a má i pamäťovú funkciu. Presne nastavuje bod zážihu a dávkovanie paliva, zabezpečuje optimálny výkon, konštantné otáčky a výbornú akceleráciu motora s rozoznávaním teplého či studeného štartu. Vo vonkajších podmienkach sa prístroj automaticky prispôsobuje napríklad teplote, nadmorskej výške či kvalite paliva.

Systém M-Tronic, ktorý vyvinula spoločnosť STIHL, je zameraný najmä na zjednodušenie práce profesionálov a domácich majstrov. Všetky dôležité funkcie sú riešené automaticky, vďaka čomu je možné ušetriť nielen množstvo času, ale aj energie,

uvádza n Spišák, riaditeľ spoločnosti Sténia, ktorá je výhradným dovozcom značiek STIHL a VIKING na Slovensku.

m-tronic-pila

Vďaka schopnosti systému M-Tronic rozlišovať medzi teplým a studeným štartom je na ovládacej páke len jedna štartovacia pozícia. Pílu naštartujete niekoľkými potiahnutiami a zároveň môžete plynule zrýchliť na maximálnu rýchlosť. Ďalšou výhodou je automatické meranie paliva vo všetkých prevádzkových režimoch, vrátane štartovania, voľnobehu, čiastočného a plného zaťaženia. Riadiaca jednotka zároveň kontroluje činnosť reťazovej píly tak, aby bol po celý čas zabezpečený optimálny výkon motora. Systém si navyše dokáže zapamätať posledné nastavenie na dobu neurčitú, čo v nemeniacich sa vonkajších podmienkach môže značne ušetriť váš čas.

m-tronic

Inovatívnu technológiu M-Tronic okrem píl aplikovala spoločnosť STIHL aj na profesionálne krovinorezy a vo svojom portfóliu plánuje jej ďalšiu implementáciu.

Zdroj: Sténia     Zdroj foto: STIHL

  • Kategórie

Podobné články