Trend,Drahokamy

Trend: Drahokamy

Reklamný článok - 21. decembra 2017 - 5839. zobrazení

Tajomný smaragd

Smaragd patrí medzi najvzácnejšie drahokamy. Jeho farba, plná hĺbky a živelnosti, je považovaná za jednu z najkrajších. Interiéru dodáva šarm a eleganciu, a to v prípade väčšieho nábytku aj menších doplnkov. Ak sa vám máli, neváhajte siahnuť po zlatých prvkoch. Smaragdový stolík na zlatých nohách či lampa v rovnakej farebnej kombinácii sú estetickými skvostmi.

šperky

Hlboký rubín

Rubín stelesňuje túžbu, vášeň a lásku. Napriek svojej intenzívnej farbe prekvapujúco dobre zapadá do rôznych štylizácií. Nábytok a doplnky v rubínovom odtieni sa nádherne hodia do eklektických interiérov a ešte zvýraznia ich originálnu a odvážnu povahu. Sýtočervené textílie zjemnia strohosť loftového interiéru a rubínový doplnok v podobe lampy s decentným priesvitným tienidlom zase skvele zapadne do elegantnej klasickej štylizácie. Ak ste fanúšikom škandinávskeho štýlu, farieb sa báť nemusíte – jednoduché kreslo v rubínovom šate sa do minimalistického interiéru hodí priam ideálne.

Rubín stelesňuje túžbu, vášeň a lásku

Hrejivý jantár

Farba jantáru (alebo „zlata severu“, ako sa zvykne nazývať) pôsobí hrejivým dojmom. Pri pohľade naň človek pocíti energiu a chuť do života. Ak máte v úmysle zakomponovať do svojho bývania jantárové výrobky alebo produkty v jeho odtieňoch, počet rôznorodých vzorov vo vašej štylizácii by mal byť skromný. Takto necháte jantár vyniknúť a miestnosť získa útulnejšiu atmosféru. Jantárové vázy a nádoby sa osvedčia napríklad na dubovom stole a nástenná dekorácia v jantárových odtieňoch príjemne rozjasní steny v tmavších odtieňoch zelenej či modrej.

Hrejivý jantár

Upokojujúci zafír

Kameň, ktorý vraj kedysi ochraňoval pocestných, sa dnes skvie na šperkoch známych osobností. „Zafír sa udomácnil už aj v interiéroch. Dodáva im pôvab a zušľachťuje ich. V klasickej štylizácii úplne stačí spojenie drahokamu s jednou farbou, napríklad s momentálne veľmi módnou sivou, a harmonická kombinácia je na svete,“ hovorí Marta Suchodoska, kreatívna riaditeľka Westwing.sk. Ak chcete ísť s dobou, vyskúšajte spojenie zafíru so zlatou alebo striebornou. Lampa, konferenčný stolík či nástenná dekorácia v tejto farebnej kombinácii budú stredobodom pozornosti každej štylizácie.

Upokojujúci zafír

Harmonický ametyst

Ametyst, ktorý môžeme nájsť v najrôznejších odtieňoch fialovej, je známy aj ako kameň pokoja a harmónie. Vrelo sa odporúča najmä osobám náchylným na stres. Pomáha uvoľniť myseľ od negatívnych myšlienok a zmierňuje únavu. Ametyst je účinný aj v boji s nespavosťou – nezabudnite na to pri zariaďovaní spálne. Dekorácie, závesy, stolička a nočná lampa v odtieňoch fialovej vytvoria príjemné prostredie, ako stvorené pre pokojný a zdravý spánok.

Zdroj/foto: Westwing

  • Kategórie

Podobné články