Vidiecky štýl

Vidiecka obývačka ako stelesnenie pohodlia

Reklamný článok - 27. apríla 2020 - 8219. zobrazení

Každý si želáme tú právu obývačku vzbudzujúcu pokoj a pohodu. Plnú dreveného nábytku v ktorej si sadneme do hojdacieho kresla a môžeme v pohodlí domova rozjímať. Na to aby ste dosiahli takúto vidiecku obývačku však nestačí len kreslo a pár kusov nábytku. Poďme sa teda pozrieť na to, ako by mala takáto vidiecka obývačka vyzerať.

Na rozdiel od vidieckej spálne, ktorá je väčšinou v bielych či béžových farbách by ste sa mali snažiť dosiahnuť v obývačke efekt teplejších farieb. Vidiecka obývačka by sa mala niesť v zelenej, hnedej či sivo hnedej farbe. Dajte si pozor, aby vaša vidiecka obývačka nedostala nejaký krikľavý odtieň, čo by mohlo dopadnúť katastrofálne. Samozrejme, že najväčší dojem vytvára samotný nábytok.

Vidiecka obývačka

Vidiecka obývačka a jej zariadenie

Pri výbere gauča či menších kresiel dbajte na to, aby ste nevybrali hranatý či príliš moderný kus. Vhodné sú gauče oblejších tvarov, poväčšine čisto bielej farby, avšak nič nepokazíte ak vyberiete gauč s hnedou či tmavo zelenou farbou.

Konferenčný stolík

Samotný stôl či stolík pred gaučom musí byť prekvapivo malý a hranatý. Vyvolá to dojem väčšieho priestoru, čo je v tomto prípade len plus. Nábytok ako sú vitríny, skrine či stoličky a ich dizajn či farba budú záležať hlavne od vášho gauča a spomínaného stolíka. Snažte sa o to, aby ste dosiahli, čo najidentickejšie farby a odtiene.

Pri zariaďovaní nezabudnite na…

Netreba zabudnúť aj na hojdacie kreslo, bez ktorého sa žiadna obývačka nestane tou vidieckou. Samotné kreslo je typické tým, že je užšie a má vysoké operadlo. Väčšinou je bez nejakých výraznejších ozdôb a častokrát úplne hranaté. Vyrobené býva, ako inak, z dubového či bukového dreva, ktoré musí byť nalakované včelím alebo iným voskom.

Vidiecka obývačka

Za zmienku stojí ešte podlaha, ktorá by sa mala skladať skôr z tmavých až ebenovo tmavých drevených dlaždíc a nie z nejakej obyčajnej plávajúcej podlahy. Ak máte problém s kombináciou podlahy a nábytku, problém vždy vyrieši veľký huňatý koberec pod stolíkom, ktorý zakryje nie len nedostatky, ale môže zladiť jednotlivé farby.

Zrubový nábytok z guľatiny… Atypický rustikálny štýl?

Viete, prečo je zrubový nábytok z guľatiny obľúbeným a vyhľadávaným? Z akého dreva sa zrubový nábytok prevažne vyrába? Ako prebieha…

Zrubový nábytok z guľatiny

Nie každý má predpoklady na to, aby vedel čo sa do jeho obývačky hodí a čo nie. Určite vám pomôže, ak si prezriete rôzne typy vidieckej obývačky a nábytku. Minimálne vám to však rozšíri obzory.

Text: Deniels   Zdroj foto: Big Home

  • Kategórie

Podobné články