Rieker obuv

Ako si vybrať obuv pohodlnú a zároveň trendy?

Reklamný článok - 27. júla 2021 - 1373. zobrazení

Beh inšpiruje k tomu, aby ste sa stali svojou lepšou Verziou. Prostredníctvom tréningov a inteligentnejších stratégií sa dosahujú lepšie výsledky, no netreba zabúdať na dôležitosť športovej obuvi.

Nájsť najvhodnejšie tenisky na behanie, nie je vždy jednoduché. Ľudia chcú mať pocit komfortu a zároveň držať krok s módou. Preto výber netreba nechať na náhodu a dôkladne sa rozhodnúť pre topánky, ktoré budú pre Vás tie pravé.

Tenisky na behanie – ako zaručiť lepší výkon?

Či už behávate pravidelné kilometrové trasy, alebo ste začiatočník, pri výbere tenisiek musíte byť obozretní. Ide predsa o pohodlie a to Vás bude sprevádzať pri každej fyzickej aktivite. Zodpovedajte si na určité body, ktoré Vám pomôžu uľahčiť rozhodovanie. Mali by ste vedieť, po akom povrchu budete bežať.

Ak behávate po nerovnomernom, či bahnitom povrchu, tenisky s hrubšou platformou a hlbším dezénom sú tie správne. Poskytujú lepšiu priľnavosť a podporu členkov. Tieto schopnosti sú veľmi dôležité počas behu po hrboľatom teréne. Ak je väčšina tréningu strávená na chodníkoch, takýto druh tenisiek sa Vám nehodí. Budú nepohodlné a rýchlo sa opotrebujú. Uprednostnite preto tenisky s tenšou platformou. Obidva druhy obuvi by mali mať vlastnosť, ktorá bude tlmiť nárazy pri každom kontakte chodidla s povrchom – takzvanú šokovú absorpciu.

Na čo si dávať pri rozhodovaní pozor?

Analyzovali ste svoj druh chôdze? Každý prirodzený pohyb tela je iný. Pri behu sa noha pri náraze o zem valí dovnútra. Niektorí však majú tendenciu ohnúť chodidlá na opačný smer. Vyberte si tenisky na behanie, ktoré správne spevnia Vašu nohu a vyrovnajú tak chodidlá do správnej polohy.

Aj keď je spevnenie chodidla dôležité, neuťahujte si šnúrky až príliš, aby ste nezastavili prúd krvi do končatín a taktiež sa vyhli pľuzgierom. Na možné otlaky odporúčame aj vložky do topánok na gélovej báze, alebo s pamäťovou penou. Rovnako sa zamerajte aj na hrúbku ponožiek, v ktorých sa chystáte behať. V horúcich dňoch sú lepšie tie, vyrobené z tenkého materiálu – noha sa Vám príliš nepotí a zníži sa riziko vzniku plesní.

Tenisky na behanie

Vytvorte si s teniskami osobitný štýl

Funkcia tenisiek na behanie je dôležitá, ale netreba zabúdať na aspekt módy. Na značke záleží, ale hlavne preto, aby ste sa uistili, že máte pre Vás vhodný komfort, kondíciu a funkčnosť. V dnešnej dobe nie je ťažké nájsť tenisky, ktoré sú funkčné a zároveň trendy. Pestré, farebné odtiene obuvi môžu doladiť športový vzhľad. Bielou, čiernou, či svetlou farbou, nikdy nespravíte krok vedľa. Ak chcete, aby tenisky na behanie boli práve tie, ktoré vyniknú najviac, oblečenie by malo byť v tom prípade neutrálne. Jednoduché tričko a kraťasy tak len doladia výrazne krikľavé, až neónové farby tenisiek.

Čaro Rieker obuvi

Ďalším populárnym typom topánok, je Rieker obuv. Je známa svojim dlhým pôsobením na trhu a tak sa dokáže rýchlo prispôsobiť na módne trendy, o ktoré sa zaujímajú rôzne druhy generácií. Kvalitný materiál z kože a ľahkých materiálov poskytuje komfort, ktorý je dôležitý pri každodenných činnostiach. Mäkkosť a flexibilita sú pre Rieker obuv typické.

Topánky Rieker môžete využívať aj na každodenné činnosti, keďže ich vzhľad a funkcia nie je konkrétne definovaná. Elegantné kúsky s otvorenou špičkou sú vhodné do mesta aj spoločenské podujatia. Dizajn určený na šport, zaručí pohodlie aj zdatný fyzický výkon.

Môže sa aj výber telefónu podieľať na štýlovom bývaní?

Otázka však znie – má výber mobilného telefónu nejaký súvis s tým, ako žijeme a bývame? Takže – áno, výber smartfónu má vplyv na štýl…

iPhone XR

Vlastným prieskumom získate nadhľad

Tenisky na behanie sú kombináciou kvality a štýlu. Takto môžete rýchlejšie dosiahnuť svoje športové ciele a zároveň zapôsobiť na okolie. Aj keď ich výber môže zabrať trochu času, získate tak len rozhľad a vlastný názor. To Vám do budúcna urýchli čas pri ďalšom rozhodovaní sa, aké tenisky sú pre Vás tie pravé.

Zdroj obrázkov: oneinchpunch a Alohaflaminggo / Shutterstock.com

  • Kategórie

Podobné články