Detské obliečky

Ako vybrať detské obliečky?

Reklamný článok - 2. mája 2020 - 1740. zobrazení

V každej detskej izbičke je dominantou posteľ, ktorú zdobia tematické obliečky a práve tie dokážu spríjemniť deťom spánok. V tejto miestnosti si deti vytvárajú vlastné kráľovstvo, v ktorom sa okrem hier a učenia ukladajú do postele a odchádzajú do ríše snov plných fantázie. Aby sa im dobre zaspávalo, vyberte im pekné detské obliečky.

Dôležitý je výber kvalitnej postele, matraca, prikrývky a vankúša. Obliečky potom tvoria ​​akúsi pomyselnú čerešničku na torte, tá je však u detí veľmi podstatná. Aby sa deťom krásne zaspávalo, vyberte im kvalitné obliečky, v ktorých sa im bude dobre spať a súčasne sa im budú aj páčiť. V období Vianoc im môžete dopriať aj pekný vianočný motív. Detské obliečky ozdobia každú detskú izbu a dajú sa pekne zladiť s interiérom.

Ako vybrať detské obliečky

Aby sa deťom dobre odpočívalo a spalo, vyberte im pekný vzor. Všetky deti ocenia motív zvieratiek, pre dievčatká môžete zvoliť napríklad srdiečka, pre chlapcov zase motív pirátov. Dievčatká sa pekne zaboria do obliečky s roztomilými sovičkami, oslíkmi, sloníkmi, srdiečkami alebo napríklad mačičkami. Chlapcov zase potešia obliečky s futbalovými loptami, autami, plachetnicami alebo napríklad aj s raketami. Prispôsobte izbičku ich prianiam a snom. Okrem dizajnu vezmite do úvahy, ale aj praktickosť a funkčnosť detských obliečok.

Veľkosť detských obliečok

Veľkosť obliečok by mala zodpovedať veľkosti postele. Okrem bežných rozmerov si môžete nechať obliečky ušiť aj na mieru. Vybrať si môžete spomedzi rozmerov ako na veľkú posteľ, tak aj do postieľky pre vaše bábätko. Detské obliečky sú zdobené nápaditými motívmi, ktoré si deti určite obľúbia. Musia byť však ušité z kvalitných a hygienicky nezávadných látok, pričom by mali byť príjemné na dotyk a nedráždiť detskú pokožku.

Rozmery obliečok do detskej postieľky

  • prikrývka 90 x 120 cm a vankúš 40 x 60 cm
  • prikrývka 90 x 130 cm a vankúš 40 x 60 cm
  • prikrývka 90 x 140 cm a vankúš 40 x 60 cm
  • prikrývka 90 x 140 cm a vankúš 50 x 70 cm
  • prikrývka 100 x 135 cm a vankúš 40 x 60 cm

Rozmery detských obliečok do malých i veľkých postelí

  • prikrývka 100 x 135 cm a vankúš 40 x 60 cm
  • prikrývka 140 cm x 200 cm a vankúš 70 x 90 cm
  • prikrývka 140 cm x 220 cm a vankúš 70 x 90 cm

Voľba materiálu

Detská pokožka je veľmi citlivá. Keďže obliečky sú s ňou v priamom kontakte, ich materiál by mal byť jemný, aby nedráždil povrch ich jemnej pokožky. Klasickou voľbou sú obliečky bavlnené, na zimu môžete zvoliť flanelové, ktoré deti zahrejú alebo tie krepové bez nutnosti žehlenia. Spoločným menovateľom uvedených materiálov je jemnosť, priedušnosť a savosť. Umelé materiály do detských postieľok a postelí rozhodne nepatria.

Zapínanie

Záleží na tom, aké zapínanie uprednostňujete. Klasické zapínanie je na gombíky. V poslednej dobe je však veľmi obľúbený zips, pretože predstavuje rýchle a praktické zapínanie. Zips je ukrytý vo vnútri a spanie je v takých obliečkach úplne komfortné.

Údržba detských obliečok

Detské obliečky sa musia dať dobre vyprať. Vyberajte preto spomedzi takých, ktoré sa dajú prať na 60 °C, aby sa odstránili nečistoty, baktérie a vírusy, čo ocenia najmä alergici. U bavlnených a flanelových obliečok doplňte očistný proces ešte žehlením. Krepové obliečky sa síce žehliť nemusia, ak ale chcete mať istotu, vyberte si také, ktoré sa dajú aj vyžehliť. U detských krepových obliečok do postieľky môžete nájsť aj také, čo sa dajú vyžehliť na 180 °C. Bavlnené obliečky vyžehlíte aj na 200 °C.

Zdroj obrázka: Just dance / Shutterstock.com

  • Kategórie

Podobné články