Bývanie v zrubovom dome

Bývanie v zrubovom dome

Redakcia - 8. júna 2013 - 9334. zobrazení

V každom článku sa vám snažíme vždy pripomínať aké dôležité je poznať vlastný štýl, vlastný vkus, aby ste si vedeli zariadiť svoj dom podľa svojich predstáv a cítili sa v ňom čo najlepšie. Tentokrát sa vás pokúsime osloviť domom, ktorý môže mať obrovské čaro a ktorý sa najlepšie hodí do prírodného prostredia alebo aj na okraj mesta. Môžete si prečítať o jeho prednostiach, no nezabudneme vám pripomenúť niektoré veci, na ktoré si musíte dávať pozor ak sa rozhodnete pre bývanie v zrubovom dome.

Ako sme už spomenuli v úvode, zrubový dom sa najlepšie hodí do prostredia, kde prevláda prírody, keďže celá táto stavba je postavená z dreva. Veľmi často sa používa borovicové drevo, ktoré okrem toho, že je jedno z tých kvalitnejších, je veľmi dobre odolné voči vode a na stavby podobného typu ako stvorené. Pre náročnejších sa odporúča aj zruby z cédrovej guľatiny. Cédrové drevo je charakteristické svojou výraznou vôňou, preto ak túžite po útulnom domove v zrubovom dome so všetkým čo k tomu patrí a obľubujete takýto typ arómy, našli ste ideálne riešenie.

Do zrubového domu môžete zvoliť akýkoľvek typ nábytku, no vyhnite sa modernému štýlu, ktorý by mohol pôsobiť smiešne a neprirodzene. Najlepšou variantou je taktiež drevo, ktorého môžete zvoliť aj v inom odtieni ako je dom, aby ste ho odlíšili a zároveň aj zvýraznili. Ako doplnky môžete zvoliť kvety (najkrajší kontrast s drevom vyvolajú čisto zelené, bez kvetov, no výber je skutočne už len na vás), kožušinové koberce, a pod. S ozdobami to však nemusíte preháňať, keďže samotné drevo je už masívnou dekoráciou a dokáže upútať na prvý pohľad, žiadne ďalšie prehnané ozdoby nie sú potrebné.

drevodom

Ak sa rozhodnete pre zrubový dom, musíte si dať pozor na jednu dôležitú vec, ktorú by ste za žiadnych okolností nemali porušiť. Prvú zimu by sa v takomto type domu (ak je čerstvo postavený) nemalo kúriť. Mohlo by dôjsť ku stavu, ktorý sa označuje aj ako zosychanie stavby, čo znamená, že exteriér stojí, no interiér zosychá. Prvý rok sa preto pokúste prečkať zimné mesiace v hrubých svetroch a vydržte to, aby ste si svoj domček mohli pokojne vychutnávať aj po ďalšie roky.

zrub

Prečo je zrubový dom taký príťažlivý? Ak ste človek, ktorý svoj voľný čas rád trávi turistikou, chodením po lesoch, ležaní na lúke alebo podobnými aktivitami, mali by ste si premyslieť, či si nechcete zadovážiť drevenú chatku či domček v centre prírody, kde si budete môcť vychutnávať svoj život počas voľných dní, v pokoji a bez otravných zvukov mesta. Ak navyše máte plné zuby tehlových stavieb, ktoré dennodenne stretávate na ceste do práce, zrubový dom je ideálnym riešením. Svojím vyhotovením z dreva bezproblémovo zapadne do okolitého prírodného prostredia a vy sa ocitnite ako v inom svete.

  • Kategórie

Podobné články