Farby na drevo

Čo vám ponúka súčasný trh s farbami? Farby na drevo ošetria aj vdýchnu nový život

Reklamný článok - 26. decembra 2023 - 583. zobrazení

Poslal vás známy kúpiť farbu? V súčasnej ponuke špecializovaných predajní možno ostanete prekvapení, koľko jej druhov nájdete na regáloch či v e-shope.

Veľmi často vyhľadávanými sú univerzálne farby. V niektorých prípadoch ale budete musieť siahnuť po špecifickejších typoch.

Každý materiál si žiada niečo špecifické

Univerzálne farby ponúkajú najširšie možnosti využitia. Väčšinou si s nimi poradíte na viacerých materiáloch v interiéri aj exteriéri. Spomeňme napríklad betón, kov alebo drevo. Za najznámejšiu univerzálnu farbu považujeme Balakryl, populárne sú aj syntetické farby na drevo, betón alebo kov. V interiéroch sa často využívajú aj umývateľné farby, ktoré sa riedia vodou. Tie vám postačia napríklad pri vnútorných náteroch stropov či stien. Niekedy sú však potrebné ich farebné variácie, zaujímavou cestou sú aj tónovacie farby.

Pri kovových povrchoch máte na výber medzi rozpúšťadlovými a ekologickými vodou riediteľnými farbami. Viacero faktorov pri výbere tej správnej vstupuje pri farbe na betón. Tu je dôležité zohľadniť prostredie, kde sa táto plocha nachádza ale aj spôsob jej zaťažovania. Farby laky Galanta však ponúkajú aj penetrácie, spreje, laky na kov, kameň a drevo alebo iné špeciality.

Farba na drevo do interiéru aj exteriéru

Drevo je ako materiál považovaný za nadčasový, to platí o interiéri aj exteriéri. Ak potrebujete vdýchnuť nový život altánkom, záhradným laviciam či renovujete nábytok, na to vám poslúži farba na drevo. Pri jej výbere si ujasnite, či chcete kompletne prekryť odtieň a štruktúru dreva alebo ich zachovať. Pomôže vám aj pri riešení poškodení a fľakov. Kryciu farbu využijete pri výrobe hračiek alebo doplnkov do bytu. Začínajúci domáci majstri ocenia vodou riediteľné farby. Syntetika na drevo sa môže pochváliť priľnavosťou na väčšinu povrchov, pozor ale na výraznejší zápach. Ten však hravo eliminujete aplikáciou v exteriéri počas bezvetria alebo v dobre vetraných priestoroch.

Zdroj obrázku: sayayute / stock.adobe.com

  • Kategórie

Podobné články