Detská postieľka nestačí, aj bábätko má svoje požiadavky!

Detská postieľka nestačí, aj bábätko má svoje požiadavky!

Reklamný článok - 28. júna 2017 - 5767. zobrazení

Po narodení bábätka umiestni väčšina žien detskú postieľku priamo do spálne, a to hneď vedľa svojej manželskej postele. Bohužiaľ sa potom okrem pohodlného vstávania k nepokojnému dieťaťu stretávajú tiež s mnohými komplikáciami a problémami. Ktorý variant vám bude sedieť lepšie? Samostatná izbička pre bábätko alebo novorodenecká postieľka v spálni? Prečítajte si výhody aj nevýhody oboch možností v nasledujúcom článku.

Samostatná izbička pre malé bábätká nie je u nás tak častá ako napríklad v zahraničí. Či už kvôli nedostatku priestoru alebo kvôli obave nechať bábätko spať v samostatnej miestnosti, si mamička umiestni detskú postieľku k sebe do spálne. V dnešnej modernej dobe sa mamičky nemusia báť na noc „opustiť“ svoje dieťa. Práve naopak, získajú s ním mnoho výhod a dobrých návykov.

V izbičke pre bábätko bude veľa času tráviť aj mamička

Ak sa rozhodujete hneď od začiatku zaobstarať svojmu dieťatku samostatnú detskú izbu a tým ušetriť priestor a zachovať súkromie v spálni, musíte myslieť na to, že okrem bábätka bude v izbičke tráviť veľa času i mamička. A tá by si ju mala zariadiť čo možno najkomfortnejšie. Elektronické stráženie detí, tzv. babysitting, sa postará, aby ste mali stáli prehľad o tom, čo sa deje vo vedľajšej izbe. Dnešné vymoženosti už ponúkajú aj video prenos, za pomoci ktorého budete svoje bábätko nielen počuť, ale aj vidieť.

detska_izbicka_emily
Detská izba pre bábätko Emily III.

Veľa času by ste mali stráviť pri výbere postieľky a ohrádky. Postieľka či už do spálne či do detskej izby by mala byť, pokiaľ možno pevná a stabilná s možnosťou nastavenia jej hĺbky. Ohrádky využijete v čase, keď bude bábätko väčšie a bude objavovať svet. Pre novorodené bábätká odporúčame aj kolísky, ktoré vám drobčeka k spánku rýchlo ukolíšu. Ak vyberáte postieľku do spálne, dbajte na to, aby mala kolieska. Lepšie sa vám s ňou bude manipulovať a môžete v nej opakovaným posuvným pohybom uspať novorodeniatko.

Pohodlná a bezpečná postieľka pre bábätko je jedna vec, priestor pre mamičku, ktorá bude u svojho dieťatka tráviť aj celé noci je vec druhá. Myslite na to aj vy. Čo keď vaše bábätko preplače celú noc? Aby ho mamičky nemuseli nosiť do spálne a budiť zvyšok rodiny, zaobstarať by si mali k postieľke aj pohodlnejšie kreslo s možnosťou rozkladania, na ktorom budú môcť aspoň na chvíľu zatvoriť oči. Také kreslo oceníte aj pri čítaní rozprávok. Samozrejmosťou sú i lampičky s tlmeným svetlom, ktoré v izbičke nielenže vykúzlia príjemnú atmosféru, ale tiež sú veľmi praktické – pri dojčení nemusíte používať ostré hlavné osvetlenie.

Vďaka zlým návykom nebudete vy ani vaša polovička spať

Umiestnenie detskej postieľky do spálne je bezpochyby veľmi praktické, ale nanešťastie sebou nesie pomerne veľa nevýhod. Budenie a obťažovanie partnera spôsobené plačom, krikom a upokojovaním znepríjemní toto krásne obdobie vám obom. Nemyslíte, že podobnému dusnu a dohadovaní môžete predísť oddelenými miestnosťami? S postieľkou v spálni sa neubránite okamžitému vyskočeniu z postele pri najmenšom nespokojnom zvuku dieťaťa. Okrem toho, že budete neustále v strese a pozore si môže dieťa zvyknúť na fakt, že keď si posťažuje, vy pribehnete. Pokiaľ bude dieťatko spinkať v oddelenej miestnosti, lepšie sa naučí seba upokojovaniu. Neznamená to však, že pri ňom nemôžete byť, kým nezaspí. Je v poriadku, ak budete mať v izbičke svoju váľandu, kde si môžete oddýchnuť spolu s bábätkom.

detska_izbicka_biela
Detská izba z masívu Noly – biela

Čo ešte do samostatného detskej izbičky pre bábätko?

Samozrejmosťou v izbičke pre bábätko sú aj komody s prebaľovacím pultom, kde môže mať mamička všetko pekne po ruke. K tomu jej pomôže nielen úložný priestor týchto komôd, ale aj poličky a vreckáre, ktoré sa umiestnia do tesnej blízkosti prebaľovacieho pultu. Počas prebaľovania by mamička nemala vôbec odchádzať, aby jej bábätko z pultu nespadlo, preto je dobré mať všetko po ruke. Komodu potom využijete až dieťa vyrastie ako úložný priestor pre oblečenie či hračky.

detska_izbicka_nely
Detská izba z masívu Noly – biela / hnedá

Detská izba pre bábätko by mala byť v neposlednom rade aj veľmi hravá a veselá, preto odporúčame dekorácie na stenu a pre malé bábätká bezpečné a atraktívne penové stavebnice, s ktorými si vyhrajú aj v neskoršom veku.

Samostatná detská izbička má svoje výhody. Minimálne ňou doprajete pokojný spánok oteckovi, ktorý musí vstávať do práce. S jej zariaďovaním vám pomôže napríklad e-shop Detsky-nabytok.eu.

  • Kategórie

Podobné články