Turistika

Must-have doplnky pre letnú turistiku s deťmi

Reklamný článok - 29. apríla 2024 - 389. zobrazení

Cestovanie s deťmi je skvelý spôsob, ako ich zoznámiť s novou kultúrou a rozšíriť im doposiaľ poznaný (slovenský) svet o iné krajiny. Okrem poznávania je dôležitá aj príprava na nečakané situácie. Od batohu, cez zábavu až po drobné zranenia.

Zamerajte sa na batoh a topánky

Keď sa chystáte na výlet s deťmi, je dôležité zvoliť správne batohy. Pre najmenších turistov sú ideálne ľahké batohy s ergonomickými popruhmi, ktoré nedráždia citlivú detskú pokožku. Dospelým odporúčame modely s dobre polstrovanými popruhmi a bedrovou oporou, aby mohli pohodlne niesť ako osobné veci, tak aj potreby svojich detí.

Obuv je ďalší kľúčový prvok – vyberte kvalitné turistické topánky, ktoré sú vodeodolné a spevňujú členky. Pre mladšie deti volíme obuv s pevnou, ale flexibilnou podrážkou a ľahkým zapínaním. Kupujete nové topánky? Nezabudnite ich otestovať ešte v pohodlí domova. Nechajte v nich deti chodiť minimálne 2 hodiny, aby ste si boli istí, že ich nedrú a netlačia. Širokú ponuku detských topánok nájdete na Zalando Lounge. Odporúčame vyberať podľa osvedčenej značky, vždy skontrolovať tabuľku veľkostí a poznať aktuálnu dĺžku stielky (chodidla). Deťom rastú nohy pomerne rýchlo, takže sa nespoliehajte na to, že im budú topánky z minulého roka.

Pozor na nedostatok vody

Hydratáciu nemožno podceňovať, najmä pri aktivitách na čerstvom vzduchu. Pre najmenších turistov sa hodia atraktívne fľaše na vodu s obľúbenými motívmi so spoľahlivým uzáverom , ktorý zamedzí úniku tekutín, keď ich hodí do piesku alebo batôžku. Pre staršie deti môžete zvážiť investíciu do menšieho hydratačného vaku, ktorý im umožní samostatne sa hydratovať počas dlhých výletov, čo podporuje ich samostatnosť a zodpovednosť. Pozor na sýtené nápoje, lepšie je zvoliť vodu s kvalitnou ovocnou šťavou.

Zábava a učenie nesmie chýbať

Pre spestrenie výletu a podporu zvedavosti vašich detí nezabudnite zabaliť lupu, kompas a jednoduchú mapu. Tieto nástroje deťom hravo predstavia základy orientácie a geografia. Dovoľte im podľa mapy nájsť nejaké konkrétne miesto , ktoré nie je príliš ďaleko a potom to spolu oslávte v najbližšej cukrárni. Pre daždivé dni alebo večernú relaxáciu sú skvelou voľbou vzdelávacie aplikácie a knihy o miestnej prírode alebo kultúre, ktoré rozširujú detské vedomosti a udržujú ich zabavené. Ani hračky by na dovolenke nemali chýbať, pretože nikdy neviete, aká situácia nastane a kedy ich budete potrebovať zabaviť. Či už ide o bábiku, karty, alebo Človeče, nehnevaj sa.

Slnečná ochrana pre bezpečný pobyt vonku

Pre ochranu očí vášho dieťaťa v jasnom slnečnom svetle je nevyhnutné vybaviť ich kvalitnými slnečnými okuliarmi s vysokou UV filtráciou . Odporúčame ľahké a odolné rámčeky, ktoré vydržia detské hrátky a sú bezpečné pri nosení. Klobúčiky a šiltovky s UV ochranou sú ďalšou nutnosťou na ochranu hlavy a tváre pred slnečnými lúčmi, najmä v horúcich letných dňoch.

Nezabúdajte na vodeodolný opaľovací krém s vysokým SPF, ktorý je špeciálne formulovaný pre citlivú detskú kožu a pomáha predchádzať spáleniu od slnka. Aplikujte ho niekoľkokrát za deň a to aj na cestičku vlasov, kde sa nachádza veľmi citlivá koža a ľahko sa spáli. Rovnako tak ochráňte uši a vrch krku.

Prvá pomoc a bezpečnostné opatrenia

Bezpečnosť vašich detí by mala byť vždy na prvom mieste. Sada prvej pomoci by mala obsahovať náplasti, dezinfekciu, protialergický gél a základné lieky vhodné pre deti. Bezpečnostné náramky (alebo zatavená kartička) s kontaktnými informáciami (na vás, hotel a český konzulát) sú vynikajúcou prevenciou pre prípad, že by sa vaše dieťa stratilo. Tieto náramky môžu byť rozhodujúce pre rýchle a bezpečné nájdenie . Porozprávajte sa s dieťaťom, čo v prípade stratenia alebo drobného zranenia robiť, aby v prípade potreby bolo aspoň trochu pripravené.

Zdroj obrázku: www.freepik.com

  • Kategórie

Podobné články