Drevené lampáše

Na terase po zotmení alebo nezabudnite na lampáše…

Redakcia - 21. júla 2019 - 17150. zobrazení

Predstavte si príjemný letný večer, kedy vám robí spoločnosť len jemný vánok a okolité tiché zvuky prírody a vy sedíte na terase v pohodlnom kresle s knihou v ruke. Za normálnych okolností, by ste museli knihu odložiť, keďže po tme sa čítať nedá… Ak by ste však napr. chceli čítať aj po tme, môžete si zaobsatarať záhradné lampáše, vďaka ktorým, to možné je. Lampáše vo všeobecnosti nemajú len praktické využitie, ale rovnako aj estetické. Prečo si teda nepredĺžiť pobyt na terase po zotmení?

Lampáše

Lampáše a ich využitie…

Okrem spomínanej praktickej stránky, lampášmi si môžete posvietiť napr., pri večernom čítaní na terase, pri večernom grilovaní s priateľmi alebo pri nočnom kúpaní v bazéne, majú lampáše taktiež aj druhú stránku a tou je ich estetickosť. Predstavujú klasiku, ktorá človeka nikdy nesklame. Lampáše sa nehodia len ku klasickým, ale aj moderným rodinným domom.

Náš TIP na obľúbené lampáše

Kovový lampáš

Drevený lampáš

Sada lampášov

Kovové lampáše

Cena: od 69.90 €

Drevené lampáše

Cena: od 17.90 €

Kovové lampáše sada

Cena: od 108.90 €

Pri klasických a moderných rodinných domoch sú lampáše dekoráciou, ktorá by určite na vašej terase, prípadne záhrade, nemala chýbať. Svetlo horiacej sviečky vo vnútri dodá celému okoliu tajomnú atmosféru, ktorú nedokáže vyčariť ani najmodernejšie záhradné osvetlenie.

Aké druhy lampášov poznáme?

V súčasnosti máte v obchodoch na výber hneď z niekoľko druhov lampášov, a to samostatne stojacich, visiacich, od tých najmenších až po tie najväčšie. Aby toho nebolo málo, môžete si vybrať z akého materiálu a farby budú lampáše vyrobené alebo či budú mať nejaké dekoratívne prvky… V dnešnej dobe už môžete nájsť aj moderné typy lampášov, ktoré vďaka špeciálnemu upravenému sklu môžu svietiť rôznymi farbami.

Náš TIP na obľúbené záhradné lampáše

Drevený lampáš

Lampáš Paula

Sada lampášov

Drevené lampáše
Hodnotenie

Cena: od 43.90 €

Drevené lampáše Paula
Hodnotenie

Cena: od 77.70 €

Sada lampáše
Hodnotenie

Cena: od 119.50 €

Väčšina ľudí, ktorí sa rozhodnú pre kúpu lampášov, zväčša neostanú len pri jednom kuse, ale kupujú celé sady, ktoré roztrúsia po celej záhrade, aby si aj večer mohli vychutnať pohľad na celé okolie svojho príbytku ako počas dňa.

Drevené lampáš

Ak sa rozhodnete pre kúpu visiacich lampášov a hľadáte pre ne čo najvhodnejšie miesto, poriadne si to premyslite. Je dôležité, aby visiace lampáše boli poriadne upevnené a umiestnené tam, odkiaľ budú osvetľovať čo najväčší priestor. Zároveň však nesmú byť umiestnené príliš vysoko, aby intenzita svetla nebola príliš slabá.

Levanduľa: Pestovanie, liečivé účinky, strihanie a rozmnožovanie

Levanduľa je obľúbeným polokerom v záhradách. Viete však, aké liečivé účinky má levanduľa? Viete ako ju pestovať, rozmnožovať alebo hnojiť?

Levanduľa: Pestovanie, liečivé účinky, strihanie a rozmnožovanie
laterne-windlicht

Ak si chcete vychutnávať romantické chvíle vo dvojici, prípadne s rodinou, na terase po zotmení, sú záhradné lampáše tou ideálnou voľbou. Môžete si už vopred premyslieť, kam ich umiestnite a tak si vytvoríte jasnú predstavu o tom, akej farby, materiálu, typu a veľkosti by mali byť. Nehľadajte tie najmodernejšie vonkajšie svietidlá, keď si môžete kúpiť osvedčenú „starú klasiku“ a rozžiariť okolie vášho rodinného domu…

  • Kategórie

Podobné články