Okenné profily

Okenné profily môžu dobre vyzerať a zároveň šetriť tisíce eur ročne!

Reklamný článok - 8. novembra 2019 - 2130. zobrazení

Ak riešite výmenu okien, určite ste sa stretli s pojmom profil. Okenný profil je vlastne plastová časť konštrukcie okna, ktorá do veľkej miery zabezpečuje jeho izolačné vlastnosti. Kvalitné moderné profily vám môžu práve vďaka svojim izolačným vlastnostiam ušetriť tisíce eur ročne za energie a pritom budú vyzerať štýlovo a elegantne.

Okná

Ako sa vyznať v komorách?

Väčšina predajcov okenných profilov sa pýši hlavne tým, že ich okná majú 5, 6, či ešte viac komôr. Čo to, ale vlastne znamená?

Číslo, ktoré sa bežne uvádza, neudáva celkový počet komôr v profile, ale počet komôr vedľa seba, keď ich počítame smerom z interiéru do exteriéru. Teoreticky by malo platiť, že čím viac komôr vedľa seba, tým lepšie izolačné vlastnosti.

Plastové okno - počet komôr

Niektorí obchodníci v snahe zaujať uvádzajú nezmyselne vysoký počet komôr. To vo väčšine prípadov znamená, že počítajú všetky komory dohromady a informácia je teda zavádzajúca.

Počet komôr, ale sám o sebe nie je spoľahlivým ukazovateľom kvality profilu. Dôležitú úlohu hrá totiž aj kvalita použitých materiálov a typ izolácie.

Pri výbere sa skôr zamerajte na tepelnú priepustnosť. Kvalitné plastové okná by sa mali pohybovať v hodnotách do 1,3 W/m2K. Čím nižšie číslo, tým lepšie izolačné vlastnosti. To znamená nižšie energetické straty a vyššiu úsporu. Energetickú úsporu, ktorá sa môže pri výmene okien vyšplhať až na tisíce eur ročne, si môžete jednoducho spočítať na tejto online kalkulačke.

Online kalkulačka - okenné profily

Mdlá biela už nie je nutnosťou

Nepasujú vám nudné biele profily do predstavy o vašom vysnívanom bývaní? Dnes to už nie je žiadny problém. Okná môžete mať v desiatkach rôznych farieb a designov a to bez toho, aby sa zmenili ich izolačné vlastnosti. Preto už nemusíte pri výbere okien robiť kompromisy.

Okenné profily - drevo

V súčasnej dobe sú moderné šedé odtiene a kovové povrchové úpravy. Populárny je však stále aj vzhľad pripomínajúci kresbu dreva.

Zdroj: Inoutic

reklama
  • Kategórie

Podobné články