Ako vybrať olejový radiátor

Olejové radiátory, ktoré vám pomôžu rýchlejšie vykúriť byt

Reklamný článok - 23. septembra 2023 - 827. zobrazení

S príchodom chladných mesiacov a zimy prichádza aj potreba dôkladného vykurovania našich domovov. A čo takto vykurovanie s olejovými radiátormi? Poďme sa im pozrieť na zúbok!

Jednou z možností vykurovania, ktorá si získava stále väčšiu popularitu, sú olejové radiátory na kúrenie. Tieto ohrievače prinášajú viac než len teplo – ponúkajú rýchle zahriatie, jednoduchú inštaláciu, úsporný prevádzkový režim a okrem toho sú aj ekologické. V tomto článku sa pozrieme na všetko, čo by ste mali vedieť o olejových radiátoroch na kúrenie a ako vám môžu pomôcť v zimných mesiacoch.

Na akom princípe fungujú tieto radiátory?

V prvom rade je potrebné povedať, že ich môžete využiť nielen ako hlavný vykurovací systém, ale aj ako doplnkový zdroj tepla. Výhodou je aj to, že sú prenosné, takže si ich môžete flexibilne premiestňovať z obývačky do spálne, zo spálne do pracovne, proste hore dole. A pokiaľ to bude potrebné, môžete si ho so sebou zobrať napríklad aj na chatu. No a akým spôsobom fungujú? Tieto ohrievače využívajú elektrickú energiu na ohrev oleja, ktorý sa nachádza v ich vnútri, teda v oceľových rebrách. Tento olej sa potom postupne ohrieva, čím sa uvoľňuje teplota do okolitého prostredia. A aj keď ho potom vypnete, ešte po dosť dlhú dobu bude jeho povrch horúci a bude vykurovať okolie.

Olejový radiátor

Aké sú ich výhody?

Ak rozmýšľate nad kúpou tohto ohrievača, možno na základe týchto výhod si svoje rozhodnutie urýchlite.

Rýchle zahriatie

Jednou z hlavných výhod olejového ohrievača je, že vie pomerne veľmi rýchlo vyhriať miestnosť. Olej vo vnútri radiátora funguje ako teplonosná látka, ktorá sa rýchlo zohrieva. To znamená, že po zapnutí radiátora môžete cítiť teplotný rozdiel v miestnosti prakticky okamžite. A to v prípade, že je vám fakt zima, určite oceníte.

Samostatnosť a jednoduchá inštalácia

Olejové radiátory sú jednoduché na inštaláciu a nemusíte ich pripájať k centrálnemu vykurovaniu. Sú to také samostatné jednotky, ktoré stačí zapojiť do elektriny, a máte hotovo. Žiadna veda za tým nie je. Niektoré majú tiež možnosť montáže na stenu.

Úspora energie

Trošku sme už naznačili, že tento ohrievač vám dokáže ušetriť nejaké peniažky na účtoch za energie. Prečo je tomu tak? V porovnaní s elektrickými konvektormi či infračervenými panelmi majú olejové radiátory výhodu v tom, že udržujú teplo dlhšie, keď sú vypnuté. Počas prevádzky sa olej v radiátore postupne ohrieva a udržuje miestnosť teplú aj po vypnutí. To znamená, že radiátor nepotrebuje neustále bežať, aby udržiaval teplotu.

Jednoduchá údržba

Sú veľmi jednoduché na údržbu. Nie je potrebné nič nijako špeciálne čistiť. Vezmete si len vlhkú handričku, ktorou pretriete jeho povrch, zbavíte ho prachu a máte o údržbu postarané.

Olejové radiátory

Ekologické riešenie

Olejové kvapaliny, ktoré sa v týchto radiátoroch používajú, sú šetrné k životnému prostrediu, pričom nevytvárajú žiadne spaliny a neprodukujú ani škodlivé látky.

Tichý chod

Každý jeden olejový radiátor je tichý a neprodukuje žiadne hlasné zvuky, ktoré by mohli byť rušivé čo je obzvlášť dôležité v noci alebo v miestnostiach, kde potrebujete tiché prostredie.

Mobilita

To sme už síce tiež načrtli, ale opakovanie je matka múdrosti. Nie sú fixované na jednom mieste (teda pokiaľ si ich nenamontujete na stenu), takže ich môžete ľahko presúvať z miestnosti do miestnosti podľa potreby.

Olejové radiátory budú pre vás určite skvelým riešením, pokiaľ je vašim cieľom rýchlo a efektívne vykúriť svoju domácnosť. S ich výhodami, ako sú napríklad rýchle zahriatie, jendoduchá údržba a inštalácia, úspornosť a bezpečnosť sa stávajú čoraz populárnejšími a obľúbenými možnosťami, či už doplnkového alebo hlavného vykurovania. Pri výbere vykurovacieho systému je dôležité zvážiť vaše potreby a požiadavky, ale olejové radiátory určite stoja aspoň minimálne za premýšľanie. S ich pomocou si môžete vychutnať teplé a pohodlné prostredie vo vašom dome počas chladných mesiacov, ktoré nám už pomaly ale isto začnú klopať na dvere.

Zdroj fotografií: www.klarstein.sk

  • Kategórie

Podobné články