Podlahové kúrenie

Podlahové vykurovanie – verte moderným a úsporným riešeniam

Reklamný článok - 19. mája 2023 - 789. zobrazení

Ak chcete podlahové vykurovanie, máte väčšinou na výber to teplovodné alebo elektrické. V prospech elektrického vykurovania vykurovacími rohožami a fóliami hovoria nižšie investičné náklady, jednoduchá montáž aj dlhá životnosť. Prečo všetko by ste si ale ešte mali zvoliť elektrické podlahové vykurovanie?

Pokračujte spolu s nami v čítaní a nájdete hneď niekoľko odpovedí na všetky vaše dôležité otázky.

Vykurovacia rohož pre nízku konštrukčnú výšku

Vykurovacie rohože Heat Decor sú ideálne riešenie, ak potrebujete nízku konštrukčnú výšku. Tenká rohož má kábel s hrúbkou 2 x 3 mm, takže konštrukcia si vyžaduje menšie množstvo lepidla a zo svetlej výšky miestnosti uberá minimum.

Rohože Heat Decor majú aj vysokú odolnosť, pretože sú vyrobené zo špeciálnych materiálov odolných voči vysokým teplotám aj mechanickému poškodeniu. Ako vonkajšia izolácia je použitý vysoko odolný teflón. Tým je zabezpečená dlhá životnosť aj napriek tomu, že sa rohože zahrievajú na vysoké teploty.

Keďže je vykurovacia rohož samolepiaca, inštalácia je jednoduchšia. Aby toho ale nebolo málo, kvalitu rohoží podčiarkuje aj fakt, že je na ne poskytovaná záruka 25 rokov. Toto riešenie podlahového vykurovania je spoľahlivé, bezúdržbové a bezpečné.

Rohože sú vhodné pod keramiku, kameň aj gres, a spoločne vytvárajú akumulačný systém vykurovania. Dlažba je ohrievaná rohožou a teplo sála do priestoru. Vykurovacie rohože si však nezamieňajte s odporovými elektrickými vodičmi, pretože ich kvalita a spoľahlivosť je o poznanie nižšia. Porucha je komplikáciou najmä v prípadoch, keď sú zaliate do poteru.

Inovatívnym riešením je vykurovacia fólia

Rohože nie sú jediné riešenie pre elektrické podlahové kúrenie, použiť sa dajú aj vykurovacie fólie. Je to moderný a inovatívny spôsob vykurovania, ktorý využíva elektrickú vodivosť uhlíka.

Vo vykurovacích fóliách od Heat Decor elektrický prúd prechádza z medených zberníc rovnomerne striebornou prechodovou spojkou cez uhlíkovú vrstvu, čím je zabezpečená dlhá životnosť celého systému. Aj fólia má vysokú odolnosť voči mechanickému poškodeniu, je nepremokavá a tak sa dá položiť aj pod poter.

Vykurovacie fólie majú jednoduchú inštaláciu, investičné aj prevádzkové náklady sú nízke a nevyžadujú si údržbu. Ich výhodou je aj úspora miesta, rovnomernosť vyhrievania a pohodlné ovládanie aj prostredníctvom wifi termostatov. Fólie je možné použiť v mokrom procese len ak sa jedná o poter. V prípade suchého procesu sa dajú položiť pod tvrdé materiály ako sú laminátová podlaha, SPC vinyl, alebo parkety.

Eukalyptus: Pestovanie v interiéri aj v exteriéri

Viete, ako správne pestovať eukalyptus v interiéri a v exteriéri? Kedy je ideálne obdobie na hnojenie eukalyptu? Eukalyptus je…

Eukalyptus

Vykurovacia rohož alebo fólia?

Vykurovacia rohož je vhodná pod dlažbu, a teda sa najčastejšie používa v kúpeľni, na toalete či na chodbe, jednoducho všade tam, kde máte dlažbu. Vykurovacia fólia nie je vhodná pod dlažbu, ideálna je v suchých procesoch, ktoré zasa nesvedčia rohožiam. Záver je teda jasný – pod laminátovú podlahu je vhodná fólia, pod dlažbu zasa rohož.

Zdroj obrázku: epiximages / Shutterstock.com

  • Kategórie

Podobné články