Prečo sa vám oplatí investovať do nízkoenergetických rodinných domov

Prečo sa vám oplatí investovať do nízkoenergetických rodinných domov

Reklamný článok - 26. novembra 2018 - 2078. zobrazení

Dnes sa vo svetovej architektúre objavuje obrovské množstvo budov, obytných komplexov, mikrostavieb, celé architektonické a inžinierske zóny, ktoré boli navrhnuté, postavené alebo aktívne budované na základe koncepcií energeticky účinných a ekologických technológií a technických riešení zameraných na harmonizáciu prostredia. Dobrou správou je, že si dnes tento komfort môžete dovoliť aj vy. Povieme vám, prečo bude vaše rozhodnutie správne.

Čo je pasívny dom?

Pasívny dom je budova s tak nízkou spotrebou tepla na vykurovanie, že samostatný vykurovací systém sa stáva niekedy až zbytočným. V mnohých európskych krajinách sa výstavba súkromných aj verejných budov s takto nízkou spotrebou energie v posledných rokoch stala nielen módou, ale aj súčasťou vnútornej politiky štátu.Rozumné šetrenie na správnych miestach, ktoré sú navyše ohľaduplné aj k nášmu životnému prostrediu sa jednoducho cenia.

V pasívnom a dnes veľmi vyhľadávanom nízkoenergetickom dome je vonkajší obrys budovy čo najviac izolovaný, boli nainštalované efektívne tepelne izolované okná a zaistená dokonalá ventilácia.

Ak plánujete svoju budúcnosť, mal by byť jej súčasťou aj projekt nízkoenergetického rodinného domu

Základom úspechu je správne rozhodnutie, ktoré závisí na použití vhodných materiálov,postupov a technológií. Výstavba a dobrý projekt rodinného domu dnes s týmito požiadavkami musí počítať a pri realizácii ich aj použiť. V mnohých prípadoch je to dané už aj normami EÚ.

projekt nízkoenergetického rodinného domu

Najviac úspor pri bývaní dosiahnete vďaka tomu, ak sa postaráte o zaistenie a minimalizáciu teplotných únikov, ktoré práve v tejto chladnejšej sezóne všetci tak veľmi pociťujeme. Základom je dobrá izolácia obvodového plášťa, použitie kvalitných a viac komorových okien a samozrejme spomínaná ventilácia.

Takto dokážete potom ušetriť až 80 % celkovej energie, ktorú by ste inak spotrebovali na náročné vykurovanie. V nízkoenergetickom dome sa na tieto veci myslí a všetko plánuje dopredu. Urobte tak aj vy a začnite spolu s nami budovať vlastnú a lepšiu budúcnosť.

Zdroj/foto: erlis.sk

  • Kategórie

Podobné články