fotovoltaika

Ušetrite na energii, voľte fotovoltaiku

Reklamný článok - 7. januára 2014 - 4865. zobrazení

Fotovoltaické systémy Schüco vám umožnia energiu vyrábať, efektívne spravovať a dokonca predávať do verejnej siete

Šetrenie na elektrickej energii je v čase, keď majú ceny stúpajúcu tendenciu, mimoriadne pálčivou otázkou. Pre rozpočet každej domácnosti je totiž práve elektrina často jednou z tých najväčších záťaží. Moderným a elegantným riešením sú fotovoltaické systémy, ktoré využívajú slnečné svetlo.

Čím viac míňate energie, tým viac sa vám oplatí inštalácia  fotovoltaického systému, ktorý dokáže premeniť slnečné svetlo na elektrickú energiu.

S jej efektívnou distibúciou pomôže inteligentné zariadenie spoločnosti Schüco Energy Manager. Vďaka nemu možno skladovať a neskôr použiť elektrickú energiu vyprodukovanú fotovoltaickými modulmi. Zariadenie dokáže samo zhodnotiť, či energiu dopraví do spotrebičov prostredníctvom integrovaného meniča, či ju ponechá uloženú v akumulačných batériách alebo presunie do verejnej rozvodnej siete.

photovoltaik

Takto ušetríte na elektrine a maximálne využijete solárnu energiu. Mimoriadne výkonné lítium-iontové batérie energiou skladujú energiu a Energy Manager ju presúva presne tam, kde je to práve treba – a to aj vtedy, keď už nesvieti slnko. Efektívnym využitím energie tak šetrí náklady na elektrickú energiu z verejnej siete. Samozrejme, čím viac solárnej energie vyrobí fotovoltaický modul, tým menej vás ohrozujú zvyšujúce sa ceny energie.

Čo možno očakávať od fotovoltaického systému?

Vlastníci fotovoltaických zariadení majú možnosť elektrický prúd vyrobený článkami odpredať do verejnej zásobovacej siete a tak si zabezpečia profit z atraktívnej výkupnej ceny elektriny. Fotovoltaické články vyrábajú solárnu energiu ako jednosmerný prúd, pričom v striedačoch sa zmení na 230-voltové striedavé napätie.

baterie

Pri správnom nadimenzovaní ho možno využiť aj na samozásobovanie. V tom prípade sa jednosmerný prúd z fotovoltaických článkov ukladá do spomínaných akumulačných batérií.

Ako fungujú meniče

Meniče premieňajú solárne zisky na striedavý prúd, pričom na ich vyhodnotenie sú v nich včlenené komunikačné rozhrania. Tak možno údaje systému preniesť na datalogger série Schüco Sunalyzer, ktorý prehľadne vyhodnotí energetické zisky. Prístroje sú veľmi odolné, takže sa nemusíte obávať prípadných poveternostných vplyvov.

menic

Zaobstarajte si fotovoltaické zariadenie

Ak uvažujete nad inštaláciou fotovoltaických článkov na vašu budovu, dohodnite si stretnutie s montážnym partnerom Schüco. Ten najskôr predloží návrh systému a prepočet návratnosti, pričom tiež poradí v otázkach financovania. S fotovoltaickým zariadením sa stanete výrobcom elektrického prúdu ako súkromná osoba alebo živnostník. To, aký model si zvolíte, má vplyv na projektovanie zariadenia. Spôsob odpisov môže závisieť napríklad od typu montáže fotovoltaického modulu, keďže určuje, či bude zariadenie hnuteľným alebo nehnuteľným majetkom. V súvislosti s optimálnym poradenstvom v daňových otázkach sa bezpodmienečne obráťte na daňového poradcu.

montazny-partner

Po odsúhlasení projektu zariadenia vám predložia konkrétnu ponuku. Po zadaní zákazky váš montážny partner Schüco prihlási zariadenie u príslušného prevádzkovateľa elektrickej siete, ktorý pri zariadeniach nad 10 kWp uvedie systém do skúšobnej prevádzky. Zariadenie namontujú v priebehu niekoľkých dní od dodávky a pripoja ho na sieť. Prevádzkovateľ siete prevezme zariadenie a uzavrie s Vami zmluvu o odoberaní dodávok solárneho prúdu. Budete pravidelne hlásiť stav elektromeru a obdržíte platby za dodávky energie.

  • Kategórie

Podobné články