Vankúše ako doplnok interiéru

Vankúše ako doplnok interiéru

Redakcia - 29. novembra 2018 - 6565. zobrazení

Dekoračnými vankúšmi môžete váš interiér poľahky a efektívne skrášliť. Ak sa chcete presvedčiť sami, vyskúšajte použiť svoju vlastnú fantáziu a kreativitu a vytvoriť si tak interiér presne podľa vášho vkusu a predstáv. Dekoračné vankúše sú v tomto prípade užitočným pomocníkom.

Výhody dekoračných vankúšov

Najväčšou výhodou dekoračných vankúšov je, že sa ich obliečky dajú kedykoľvek vymeniť za iné. Obliečky môžete vymeniť hneď ako vás začnú nudiť alebo ak ich budete chcieť prispôsobiť, napr., novej pohovke. Keďže dekoračné vankúše možno bezproblémovo premiestňovať a prispôsobovať svojim vlastným predstavám, stávajú sa jednými z najviac používaných bytových dekorácií vôbec.

budú dekoračné vankúše

Atypické dekoračné vankúše

Už dávno neplatí to, že dekoračný vankúš musí mať klasický tvar obdĺžnika alebo štvorca. V súčasných trendoch sa fantázii medze nekladú. Modernými motívmi sú zvieratá, rôzne rozprávkové postavičky, ale aj zelenina alebo ovocie.

Dávame do pozornosti najpredávanejšie dekoračné vankúše na internete, s výborným pomerom ceny a kvality.

Jerry Fabrics vankúš Máša a Medveď

Vankúš Máša a Medved

Jerry Fabrics vankúšik Máša a Medveď in the forest 40×40 cm.

Dekoračný vankúšik Máša a Medveď v lese je milým doplnkom a bytovou dekoráciou, pre spokojný spánok v detskej izbe.

Vankúšik s kamarátmi Mášou a Míšou je vyrobený z príjemného mikrovlákna, ktoré je veľmi príjemné na dotyk.

Cena: od 4,80 €

Emoji vankúš v tvare hovienka

Vankúš Emoji v tvare hovienka

 

Emoji mäkučký vankúš v tvare hovienka.

Vankúš je vyrobený z príjemného materiálu. Je vhodný ako zábavná dekorácia pre deti, aj dospelých. Vankúš je skvelým tipom na vtipný darček.

Cena: od 6,99 €

Dekoračný vankúš Minecraft TNT

Vankúš Minecraft TNT

 

Dekoračný vankúš Minecraft TNT s rozmerom 40×40 cm.

Výplň vankúša je z dutých vlákien, ktoré sú pevne všité dovnútra. Materiál vankúša je príjemné mikrovlákno, ktoré sa pýši sýtymi farbami. Tento vankúšik má z každej strany iný obrázok.

Cena: od 5,99 €

Typy výplní dekoračných vankúšov

Najčastejšie sa ako výplň používa duté vlákno v tvare tyčiniek alebo guličiek. Takáto výplň je ľahká, vzdušná a vhodná aj pre alergikov. Ďalším typom sú polyesterové výplne, ktoré sú tiež mäkké, dobre držia tvar a ľahko sa perú. Ak obľubujete tvrdšiu výplň, zvoľte polystyrénové guličky.

Rôzne druhy dekoračných vankúšov

Dekoračnými vankúšmi sa dá oživiť interiér, ktorého vzhľad môžete meniť podľa ročných období, či nálady, nakoľko obliečky môžete kedykoľvek vymeniť za iné. Na jar vieme použiť rôzne kvetinové vzory a v zime mnohé vianočné motívy. Do detskej izby sa hodia zase dekoračné vankúše s detskou tématikou.

pillow-

Modernými sú v súčasnosti vankúše s potlačou, napr., s nejakým vtipným či pozitívnym nápisom, prípadne s fotkou. Milovníci klasiky a romantiky si určite prídu na svoje v rôznych štrikovaných a pletených návlečkách. Variácií je neskutočne veľa, všetko záleží od vášho vkusu.

Ak však túžite po nejakom nezvyčajnom dekoračnom vankúši, môžete si ho ušiť sami. Otázkou však je – aký materiál zvoliť ako výplň? Výplň volíme podľa očakávanej funkcie vankúša. 

Nie je to nič ťažké, všetky potrebné materiály si viete pozrieť a kúpiť na tomto odkaze.

  • Kategórie

Podobné články