Vnútorné omietky Ytong sú „vyladené“ pre tvárnice na priečky Ytong a Silka

Reklamný článok - 20. septembra 2022 - 1226. zobrazení

Prednosťou vnútorných omietok Ytong je ich vysoká výdatnosť a pevnosť, jednoduchá je aj ich spracovateľnosť. Omietka Ytong môže byť nanesená ako jednovrstvová, alebo ako základná vrstva viacvrstvového omietkového systému.

Hlavnou výhodou systémových tepelnoizolačných vápennocementových omietok Ytong je skutočnosť, že dokonale ladia s priedušnosťou muriva. Vďaka nízkemu súčiniteľovi tepelnej vodivosti a vysokej paropriepustnosti redukujú tieto omietky vlhkosť, dovoľujú stenám „dýchať“, a predchádzajú vzniku plesní. Prednosťou sú tepelnoizolačné vlastnosti týchto omietok, ktoré im dodáva špeciálna ľahčená zložka z recyklovaného skla.

Vnútorné omietky Ytong

Pri priečkach a stenách z tvárnic Ytong a Silka odporúčame pracovať s vnútornou tepelnoizolačnou systémovou omietkou Ytong

Táto omietka môže byť použitá ako finálna vrstva, pokiaľ však dávate prednosť hladkému povrchu steny, nanáša sa v druhej vrstve hladená vnútorná sadrová stierka. Táto kombinácia má množstvo výhod – vnútorná omietka Ytong je vysoko priedušná, vystužená vláknami a vyniká výbornými tepelnoizolačnými vlastnosťami. Sadrová stierka má extra hladký povrch a zaisťuje hygienickú čistotu prostredia.

Na pórobetón Ytong sa dobre aplikuje aj obľúbená hladená stierka

Špeciálnym materiálom na aplikáciu v extra tenkých vrstvách sú hladené stierky Ytong. Tento tenkovrstvový materiál sa používa ako vrchná vrstva omietky, a je možné s ním zaistiť dokonale hladký a jemný povrch, pripravený na ďalšiu aplikáciu malieb, náterov či tapiet. Majiteľov domu s pórobetónom Ytong a vápenno-pieskovými tvárnicami Silka určite poteší, že tieto rovné a presné podklady sú pre „trendy“ hladené stierky Ytong ako stvorené. Steny pokryté hladenou stierkou Ytong sú dokonale hladké a ponúkajú široké možnosti prípadných opráv bez narušenia výsledného vzhľadu. Hladené stierky Ytong vytvárajú nielen veľmi odolný povrch, ale vedia perfektne regulovať vzdušnú vlhkosť, a vytvárať tak vnútornú pohodu prostredia. Hladenú stierku Ytong nanášajte gletovacím hladítkom, pokiaľ preferujete extra hladký povrch, môžete po 24 hodinách ešte stierku prebrúsiť.

Vnútorné omietky
  • Kategórie

Podobné články