Škandinávsky štýl - obývačka

Inšpirujte sa: 5 najobľúbenejších štýlov bývania

Reklamný článok - 30. novembra 2020 - 2006. zobrazení

Provensálsky, škandinávsky alebo retro? Ktorý štýl bývania je vám najbližší? Vybrali sme tie najobľúbenejšie, ktoré milujú ľudia po celom svete.

1. Romantický provensálsky štýl

Premeňte váš domov na miesto, z ktorého vyžaruje romantika. Provensálsky štýl vyžaruje typickú atmosféru francúzskeho vidieka. Jeho súčasťou sú kvetinové vzory a svetlé farby. Tmavšie odtiene sú výnimkou a v tomto štýle prevažuje predovšetkým biela. Použiť môžete terakotové podlahy, bavlnený textil či pletené košíky.

2. Rustikálny štýl pre milovníkov dreva

Jeden z najobľúbenejších štýlov bývania využíva hlavne prírodné materiály. Nájdete v ňom drevo z borovice, čerešne, ale aj dubový variant. Prirodzenosť je na prvom mieste, preto sú aj tvary tohto nábytku pomerne nepredvídateľné. Rustikálny štýl môžete doplniť kameňom či prvkami z kovu. Nebojte sa ukázať panvice či hrnce. Stoly, skrine alebo poličky zase ozvláštnia viditeľné letokruhy.

Postavte si tiež elegantný altánok z trvácneho materiálu. Lacné dosky vám nevydržia dlho. Preto si radšej vyberte terasové dosky, ktoré zvládnu aj náročné počasie. Odporúčame na ne naniesť ochranný náter, čím predĺžite ich životnosť.

Rustikálny štýl v interiéri

3. Škandinávsky minimalizmus

Ak máte radi jednoduchosť, škandinávsky štýl si zamilujete. Prevažuje v ňom najmä biela s obmedzeným množstvom nábytku. Čerpá z modernej architektúry, čo sa prejavuje najmä na využití prirodzeného svetla a dostatočnom priestore v miestnostiach. Tento severský štýl vystihujú elegantné tvary a kombinácie len niekoľkých farebných tónov.

Ak na vás začne pôsobiť príliš chladne, môžete ho doplniť niekoľkými vkusnými doplnkami. Ideálne sú vankúše, obrazy či dekorácie. Dajte si však pozor, aby ladili s minimalistickým štýlom miestnosti.

Farby v interiéri? Ako ich kombinovať?

Viete, aké farby v interiéri spolu ladia a naopak, ktoré nie? Ako by ste mali skombinovať farby v interiéri tak, aby nepôsobili rušivo?

Farby v interiéri - paleta farieb

4. Stále obľúbený retro štýl

Jedinečný interiér môžete dosiahnuť využitím retro štýlu. Nájdete v ňom prvky baroka ako obrovské lustre, výstredné svietniky či kvetinové tapety. Tento štýl priam dýcha históriou a viete to ešte podporiť klasickými obrazmi či bustami. V spálni by rozhodne nemala chýbať gigantická baldachýnová posteľ.

Retro štýl v interiéri

5. Luxusný moderný dizajn

Presným opakom retra je moderný štýl. Je minimalistickým a osloví hlavne nadšencov moderných technológií. Práve tie sú jeho dôležitou súčasťou. Spolu s chladnými farebnými tónmi dotvárajú futuristický dizajn, ktorý pôsobí luxusne. Nemali by chýbať ani vysoké okná, ktoré interiéru poskytnú dostatok svetla.

Zdroj obrázkov: Unsplash.com

  • Kategórie

Podobné články