Drevené rodinné domy

Od farby fasády až po výber nábytku – Toto sú trendy v bývaní na rok 2022

Reklamný článok - 19. decembra 2021 - 2478. zobrazení

Starý rok nám pomaly, ale isto dáva posledné zbohom. Aj preto sa čoraz častejšie na internete objavujú informácie, čo bude po novom trendy v rôznych oblastiach. Ak sa chystáte stavať či rekonštruovať váš byt, alebo dom, pozrite sa, aké trendy v bývaní na nás čakajú v roku 2022.

Fasádna farba: Vyhnite sa divokým kombináciam

Je normálne, že sa fasádna farba rokmi opotrebuje alebo sa vám po čase zunuje. Ak sa chystáte rekonštruovať a meniť aj vzhľad vášho domu, nezabudnite sa obhliadnuť po trendoch, ktoré si pre nás dizajnéri pripravili v novom roku.

Pri výbere novej farby vašej fasády sa aj v roku 2022 treba držať overeného pravidla – menej je niekedy viac. Kombinovaním niekoľkých farieb môžete vzhľadu domu skôr ublížiť, ako pomôcť. Výsledný efekt môže pôsobiť chaoticky a rušivo. Určite nič nepokazíte, ak siahnete po vopred overených farebných kombináciách, ktoré k sebe jednoducho ladia.

Rodinný dom vo výstavbe

Neutrálne teplé odtiene boli vždy populárne a inak tomu nebude ani v nasledujúcom roku. Sú to farby, ktoré sa hodia na akýkoľvek typ domu a fasády. Napríklad univerzálna sivá v správnom odtieni dokáže krásne pozdvihnúť kontúry vášho domu. Naopak, čistá biela bude tvoriť efektný kontrast s okolitým prostredím. Zelenkasté odtiene budú zase pôsobiť prírodne a pokojne.

Ani tmavá nebude krok vedľa

Ešte odvážnejšie môžu pôsobiť tmavé fasádne farby. Na prvý pohľad sú príliš nápadné, no správne zvolené odtiene môžu zvýrazniť jedinečný vzhľad vášho domu. Pri výbere však dbajte na kvalitu fasádnej farby, pretože tmavé odtiene sú náchylnejšie k rýchlemu vyblednutiu.

Farby v interiéri: Zemité odtiene i jemnosť

Tmavé a zemité farby budú v nasledujúcom roku dominovať aj v interiéri. Tmavosivé až čierne steny môžete doplniť nábytkom alebo bytovými doplnkami v hnedej, medenej alebo zemitej farbe. Nebojte sa experimentovať ani so samotnou štruktúrou stierky. Oživíte tak aj na prvý pohľad „nudné farby“.

Miestnosti presvetlené slnečnými lúčmi s dostatkom prirodzeného svetla sú pre zvládanie stresu a lepšie fungovanie organizmu kľúčové. Aj preto budú spolu s jemnými farbami trendom budúceho roka aj veľké okná. Tie prinesú ešte viac útulnosti do vášho príbytku.

Interiér 2022

Bytové doplnky: Buďte bližšie k prírode

Ak chcete byť bližšie k prírode aj v betónovej džungli, poobzerajte sa po bytových doplnkoch z prírodných materiálov. Rok 2022 sa bude niesť v znamení udržateľnosti a platí to aj pre interiérový dizajn. Revolúcia proti rýchlej móde a jednorazovým veciam sa odzrkadľuje aj na vybavení domácnosti. Aktuálne trendy smerujú k dlhej životnosti a nadčasovom prepojení, ktoré zbytočne nezaťažia životné prostredie.

Ešte viac sa môžeme prírode priblížiť, ak si domov prinesieme kúsok nej v podobe izbových rastlín. Narastajúci trend izboviek, ako sa familiárne nazývajú, spôsobuje, že sa v poslednom období stávajú „plnohodnotnými členmi domácnosti“. A to nielen kvôli estetickej stránke, ale aj pre ich priaznivé účinky na kvalitu ovzdušia a v neposlednom rade na našu pohodu a útulnosť interiéru.

Zdroj fotografií: Pexels.com

  • Kategórie

Podobné články